На центральній алеї встановлено пам’ятний знак ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС

Щороку 14 грудня Україна вшановує ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Ця дата приурочена до завершення восени 1986 року будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком електростанції, що ознаменувало перемогу людей над атомом. Офіційно свято встановлено Указом Президента України у 2006 році.

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції в Новодністровську встановлено пам’ятний знак – як символ звитяжній праці, мужності і самопожертви людей, які, не жаліючи сил і здоров’я, боролися за безпечне майбутнє людства. Учасників тих подій є чимало і в нашому місті, вони об’єдналися в Новодністровській громадській спілці «Дністер» ВГО «Союз Чорнобиль України». За ініціативою Громадської спілки, яка визначила місце розташування та власними силами і ресурсами виготовила пам’ятний знак, та за сприяння Новодністровської міської ради, яка відвела і благоустроїла територію, 12 грудня відбулося урочисте відкриття Пам’ятного знака ліквідаторам аварії на ЧАЕС. За колективний трудовий подвиг їм подякували і самі учасники ліквідації, і пересічні мешканці міста, і учасники художньої самодіяльності, і влада міста. Від органу місцевого самоврядування участь у заході взяла секретар міської ради Наталія Цимбалюк, яка передала офіційні подяки міської ради новодністровцям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС:

Антонашку Дмитру Миколайовичу,

Войтку Анатолію Семеновичу,

Тимку Івану Миколайовичу,

Сплавник Раїсі Миколаївні.

Відкритий пам’ятний знак освятив настоятель Храму Різдва Іоанна Предтечі отець Миколай. Хвилиною мовчання учасники заходу пом’янули тих ліквідаторів, яких уже немає серед живих.