Забезпечення пільговими рецептами – з міського бюджету

Сесією Новодністровської міської ради прийнято «Міську цільову програму забезпечення пільгової категорії громадян Новодністровської ОТГ лікарськими засобами, виробами медичного призначення та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання на 2020р.»

Така програма на місцевому рівні приймається вперше. Дотепер «витрати, пов’язані з відпуском лікарських засобів на пільгових умовах, закупівлею лікарських засобів, медичних виробів та продуктів спеціального харчування фінансувались за рахунок коштів медичної субвенції. У зв’язку з проведенням автономізації лікувальних закладів первинної ланки та зміною їх системи господарювання, центри первинної медико-санітарної допомоги фінансуються за рахунок коштів Національної служби здоров’я. Згідно діючого законодавства, ці кошти не можуть бути витрачені на відшкодування витрат, пов’язаних із відпуском лікарських засобів з аптек на пільгових умовах, а також на закупівлю виробів медичного призначення, технічних засобів реабілітації та спеціальних харчових продуктів для дієтичного споживання», ‑ зазначено в обґрунтуванні до програми.

Передбачається, що програмою будуть охоплені окремі групи населення (інваліди, учасники і ветерани війни) та громадяни за категоріями захворювань. Серед них: онкохворі, хворі на хворобу Паркінсона, шизофренію, епілепсію, ревматизм, ревматоїдний артрит, фенілкетонурію, пацієнти після операцій протезування клапанів серця, осіб з трансплантованими органами тощо.

Ресурсне забезпечення програми складає 1030,8 тисячі гривень коштів міського бюджету. Виконавцем програми визначено КНП «Центр ПМСД м.Новодністровськ».

При формуванні проекту місцевого бюджету Новодністровської ОТГ 2020 року на реалізацію «Міської цільової програми забезпечення пільгової категорії громадян Новодністровської ОТГ лікарськими засобами» передбачено 500 тисяч гривень – на І півріччя. Звіт про результативність програми розглядатиметься щоквартально і за необхідності вноситимуться зміни.