Сокирянське управління ГУ ДПС у Чернівецькій області інформує


Додаток 1  

до листа Сокирянського управління 

ГУ ДПС у чернівецькій області 

від 13.12.2019 №3398/9/24-13-54-01

 

Сокирянським управлінням ГУ ДПС у Чернівецькій області 

 за січень-листопад 2019 року  забезпечено понад 278 мільйонів гривень податків і зборів до Зведеного бюджету 

Станом на 01 грудня 2019 року надходження до Зведеного бюджету склали 278,4 млн. грн. податків та зборів, що на 38,6 млн. грн. більше минулорічних надходжень. 

Податку на доходи з фізичних осіб платниками сплачено 151,3 млн.грн., що на  33,9 млн.грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. 

Податку на додану вартість до Державного бюджету зібрано 38,6 млн.грн., що на 6,9 менше, ніж за одинадцять місяців 2018 року. 

Надходження земельного податку та орендної плати за землю склали 17,5 млн.грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг надходжень збільшився на 1,7 млн. грн.  

За січень-листопад 2019 року юридичними та фізичними особами – підприємцями сплачено 14,5 млн. грн. єдиного податку, що на 3,5 млн. грн. більше, ніж за січень-листопадь 2018 року. До місцевих  бюджетів надійшло 1,8 млн. грн. єдиного податку з сільгосптоваровиробників.    

Понад  152 мільйони  гривень єдиного внеску  сплатили страхувальники Сокирянщини та міста Новодністровськ 

Протягом січня-листопада 2019 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування становили  152,1 млн. гривень, в т.ч. по Сокирянському району – 98,3 млн. грн., по м.Новодністровськ – 53,7 млн. грн. В порівнянні з аналогічним періодом 2018 року надходження збільшились на 18,4 млн. грн. 

Понад  151 млн. грн. ПДФО сплатили платники Сокирянщини та міста Новодністровськ 

За січень-листопад 2019 року до Зведеного бюджету надійшло 151,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, з них по Сокирянському району 92,7 млн.грн., по м.Новодністровськ – 58,6 млн.грн. Це на 33,9 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. 

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів. Так, за січень-листопад поточного року місцеві скарбниці Сокирянщини  та Новодністровська отримали 113,5 млн. грн. цього податку, що на 25,5 млн. грн. більше, ніж торік. До державного бюджету надходження склали  37,2 млн. грн. 

 

Платники податків Сокирянщини та м.Новодністровська  на потреби української армії направили понад 11 млн.грн. військового збору

За січень-листопад 2019 року платники податків, які перебувають на обліку в Сокирянському управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області  сплатили 11,2 млн. грн. військового збору, в т. ч. по Сокирянському району-7,2 млн. грн., по м.Новодністровськ – 4,0 млн. грн. В порівнянні з січнем-листопадом минулого року  надходження збільшилися на 1,8 млн. грн. 

Нагадаємо, ставка податку – 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування та в  повному обсязі перераховується до Державного бюджету. 

 

Кількість адміністративних послуг наданих ЦОП Сокирянської та Новодністровської ДПІ за січень – листопад  2019 року 

У Центрах обслуговування платників (далі – ЦОП) Сокирянської та Новодністровської державних податкових інспекціях Сокирянського управління  Головного управління ДПС у Чернівецькій області представникам бізнесу та громадянам надається широкий спектр адміністративних та інформаційних послуг.

Забезпечується приймання податкової звітності, прийом та реєстрація вхідної кореспонденції, попередній запис громадян на особистий прийом, видача довідок тощо. 

Протягом січня – листопада  2019 року ЦОП Сокирянської та Новодністровської ДПІ надано 3229 адміністративних послуг.

Найбільш популярна адміністративна послуга – видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.  Так, у листопаді 2019 року громадяни отримали 170 таких відомостей, а з початку року  громадянами отримано – 1600. 

За січень – листопад 2019 року найбільш запитувані  такі адміністративні послуги:

– видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 191 

– реєстрація книг обліку розрахункових операцій  – 256

– надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 275

– реєстрація платника єдиного податку – 233

 

Начальник Сокирянського

управління ГУ ДПС у Чернівецькій області           Альбіна ГЛАДКА

 

Марія Колодій  21593

Антоніна Московчук 22212 

 


Додаток 2

до листа Сокирянського управління 

ГУ ДПС у чернівецькій області 

від 13.12.2019 №3398/9/24-13-54-01

 

Декларації на податкову знижку за минулий рік можна подати не пізніше 28 грудня 2019 року

Сокирянське управління ГУ ДПС у Чернівецькій області звертає увагу,  що використати право на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  не пізніше 28 грудня 2019 року. 

 Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи. 

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу. Серед основних, відшкодування частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом; суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям; суму коштів, сплачених платником податку за навчання на користь вітчизняних закладів освіти; суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків; оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік; оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита; суму коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, витрати на оплату оренди житла для внутрішньо переміщених осіб.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

Важливо! Спосіб подання декларацій платник обирає самостійно :

– в електронному вигляді, надсилаються поштою;

– або особисто до ЦОПів – адреси за посиланням https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.

 

З 01.01.2020 змінюються реквізити бюджетних рахунків

З 1 січня 2020 року у зв’язку з тим, що Державною казначейською службою України з початку 2020 року рахунки для сплати податків і зборів  будуть відкриті відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203 (із змінами та доповненнями), змінюються реквізити бюджетних рахунків.

Інформація щодо реквізитів бюджетних рахунків, які будуть введені в дію з 01.01.2020 року, після її отримання від Казначейства буде розміщена на вебпорталах органів ДПС у рубриці «Бюджетні рахунки».

 

Інформація для платників

Інформуємо, що 22 жовтня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308 «Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку» (далі – Наказ № 308), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24.09.2019 за № 1054/34025, яким затверджено нові форми: 

– заяви про застосування спрощеної системи оподаткування; 

– розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування;

 – запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку; 

– витягу з реєстру платників єдиного податку.

 Згідно з пунктом 2 Наказу № 308 втратив чинність наказ Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675 «Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за № 1536/20274. З текстом Наказу № 308 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.tax.gov.ua). Довідково: Наказ № 308 опубліковано 22.10.2019 в «Офіційному віснику України» № 81.

 

Актуальна інформація для платників єдиного податку для фізичних осіб – підприємців!

 

  • Чи може ФОП подати через ЕК заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та яка дата буде вважатися датою подання заяви?

 

За допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету фізична особа – підприємець має можливість направити до органу ДПС разом із супровідним листом заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, за встановленою формою у форматі pdf (обмеження 2 МБ). 

   Датою подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування разом із супровідним листом є дата реєстрації супровідного листа в органі ДПС. 

Протягом одного робочого дня після надсилання такого листа до органу ДПС автора електронного листа буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації.

 Інформацію щодо отримання та реєстрації листа в органі ДПС можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у вкладці «Відправлені документи» меню «Вхідні/вихідні документи».

 

 

  • Як здійснюється обрання або перехід на спрощену систему оподаткування (перша-третя група платників ЄП)?

 

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 – 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України.

 

 

  • За яких умов ФОП можуть бути платниками ЄП першої – третьої групи?

 

  Відповідно до п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.
     До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: 

–     не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

–     обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.


     Дія п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.
     До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень (п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

Разом з цим умови, відповідно до яких фізичні особи – підприємці не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп, зазначені у п. 291.5 ст. 291 ПКУ.