Альтернатива працевлаштування в Україні та як не стати жертвою рабства

У Новодністровському Міському Центру Зайнятості населення 27 січня 2020 року Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді був проведений семінар на тему: «Альтернатива працевлаштування в Україні та як не стати жертвою рабства».

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років. На сьогоднішній день працевлаштування є великою проблемою і багато наших земляків їде за кордон для пошуку роботи. Але не завжди обіцяні високооплачувані вакансії є правдивими. На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. І якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація. Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз понад 60% складають чоловіки. Люди з України опинились в ситуації сучасного рабства у понад 50 країнах.

Для того, щоб не їхати за кордон в пошуку роботи, ми пропонуємо альтернативу працевлаштування в Україні – це патронатний вихователь. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів (станом на 01.01.2020 рік прожитковий мінімум становить 2102 грн.). Патронатний вихователь – це доросла особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дітей у сім’ї. Метою такої послуги є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків опікуватися дитиною та виховувати її.

Якщо дана інформація вас зацікавила, за консультацією ви можете звернутися до Новодністровського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ( І поверх міської ради).