Заступники міського голови звітували на сесії міської ради


Під час чергової сесії Новодністровської міської ради, яка відбулася 30 січня 2020 року, депутати заслухали та обговорили звіти заступників міського голови Олександра Гінгуляка та Ігоря Нажиги.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Олександр Гінгуляк поінформував присутніх передусім про сфери діяльності, на здійснення повноважень в яких на нього покладена відповідальність. Це такі галузі, як архітектура і містобудування; землевпорядкування, землекористування та земельні відносини; інвестування будівництва та капітальне будівництво; оренда та приватизація комунального майна територіальної громади; цивільний захист населення і ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій; організація благоустрою Новодністровської ОТГ. Повноваження у названих сферах життєдіяльності міста реалізовують в цілому 11 структурних підрозділів (відділів, управлінь міської ради та два комунальні підприємства), кураторство за якими покладено на заступника з питань діяльності виконавчих органів. Олександр Миколайович детально розповів про результативність кожної з підпорядкованих йому галузей, виокремивши основні досягнення та визначив проблемні питання, які потребують вирішення в найближчій перспективі.

В процесі обговорення звіту заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади виступаючими неодноразово наголошувалось на об’ємності покладених на нього обов’язків, включно з питаннями гуманітарної сфери (за відсутності з об’єктивних причин заступника з даного напрямку). Разом з тим депутати висловили свої зауваження до роботи заступника міського голови та закликали до сумлінного виконання обов’язків. Найбільше було докорів щодо встановлення в місті тимчасових споруд, точніше щодо виконання (чи невиконання) рішення міської ради про припинення видачі паспортів прив’язки. А від депутат Василя Кордонського надійшла в письмовому вигляді пропозиція визнати роботу Олександра Гінгуляка незадовільною та звільнити його з роботи. Щоправда, цю ініціативу жоден з його колег не підтримав.

Заступник міського голови, інспектор праці Ігор Нажига окреслив коло своїх службових обов’язків, основний з яких – реформа децентралізації та налагодження конструктивної співпраці з сільськими громадами. Водночас цей заступник виконує функції інспектора з праці та займається питаннями інвестицій. Також нещодавнім розпорядженням за підписом секретаря міської ради Наталії Цимбалюк на нього покладені функції куратора з гуманітарних питань – освіти, медицини, спорту тощо. В процесі доповіді Ігор Михайлович зауважив, що основне завдання (реалізація адміністративно-територіальної реформи) впродовж всього часу доводиться виконувати, долаючи протидію противників децентралізації. Але навіть попри цей спротив, вдається реалізовувати заходи щодо поліпшення життя територіальної громади села Ломачинці та налагодження конструктивної співпраці. Також доповів про обсяги залучених в ОТГ інвестицій та про незреалізовані з об’єктивних причин проекти.

Обговорюючи почуте, депутати вказували доповідачу на недоліки, зокрема щодо діяльності інспекції з праці, дотримання виконавської дисципліни тощо. Звучали також і претензії щодо підтримки ним міського голови Анатолія Болдашева. Ігоря Нажигу підтримали присутні на сесії ломачинчани і попросили депутатів залишити його на посаді. Ті ж, у свою чергу, пояснили, що сесія не уповноважена звільняти заступників міського голови, ця компетенція належить міському голові, у нашому випадку ‑ посадовій особі, яка виконує обов’язки міського голови, секретарю міської ради Наталії Цимбалюк.

В результаті сесія своїм рішенням взяла до відома звіти обох заступників, зобов’язавши їх звітувати щоквартально.