Сокирянське управління ГУ ДПС у Чернівецькій області інформує


Сокирянське управління ГУ ДПС у Чернівецькій  області нагадує, жителям Сокирянщини та міста Новодністровськ про необхідність додержання законодавства про працю та зайнятість населення

Конституція України гарантує кожному громадянину право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується та отримує за це винагороду у вигляді заробітної плати, мінімальна вартість якої  станом на  1 січня 2020 року  становить 4723 гривні.

Питання виплати офіційної заробітної плати та офіційного працевлаштування дуже актуальне, наголошує начальник Сокирянського управління Альбіна Гладка, одержуючи заробітну плату «у конвертах» працівникам необхідно чітко усвідомлювати, що вони позбавляють себе: гарантованого розміру заробітної плати, права на зарахування виробничого стажу, права на оплату лікарняного, права на відпустку тощо.

Укладення трудового договору дає можливість найманому працівнику бути захищеним чинним трудовим законодавством у разі порушення його прав.

За порушення порядку провадження господарської діяльності, у тому числі здійснення діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073–X передбачена відповідальність. Зокрема, за проведення господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, передбачено накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Також, дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах, тягнуть за собою накладення штрафу від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Сокирянським управлінням ГУ ДПС у Чернівецькій області

 у січні 2020 року  забезпечено понад  23 мільйони гривень податків і зборів до Зведеного бюджету

Станом на 01 лютого 2020 року надходження до Зведеного бюджету склали 23,7 млн. грн. податків та зборів, що на 3,2 млн. грн. більше минулорічних надходжень.

З них податку на доходи з фізичних осіб платниками сплачено 11,7 млн. грн., що на  1,9 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Податку на додану вартість до Державного бюджету зібрано 6,0 млн. грн., що на 0,6 млн. більше, ніж за січень 2019 року.

Надходження земельного податку та орендної плати за землю склали 0,9 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг надходжень збільшився на 0,1 млн. грн.

За січень 2020 року юридичними та фізичними особами – підприємцями сплачено 1,6 млн. грн. єдиного податку, що на 0,2 млн. грн. більше, ніж за січень 2019 року. До місцевих  бюджетів надійшло 0,3 млн. грн. єдиного податку з сільгосптоваровиробників.

  У січні 2020 року страхувальники  Сокирянщини та міста Новодністровськ сплатили  13  мільйонів  гривень  єдиного внеску

Протягом січня 2020 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування становили  13,0 млн. гривень, в т.ч. по Сокирянському району – 8,1 млн. грн., по м. Новодністровськ – 4,9 млн. грн. В порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 2,9 млн. грн.

Понад  11 млн. грн. ПДФО сплатили платники Сокирянщини та міста Новодністровськ

За січень 2020 року до Зведеного бюджету надійшло 11,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, з них по Сокирянському району 6,8 млн. грн., по м.Новодністровськ – 4,9 млн. грн. Це на 1,9 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів. Так, за січень поточного року місцеві скарбниці Сокирянщини  та Новодністровська отримали 8,8 млн. грн. цього податку, що на 1,4 млн. грн. більше, ніж торік. До державного бюджету надходження склали 2,9 млн. грн.

Платники податків Сокирянщини та м.Новодністровська  на потреби української армії направили   майже 1 млн.грн. військового збору

За січень 2020 року платники податків, які перебувають на обліку в Сокирянському управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області  сплатили 0,9 млн. грн. військового збору, в т. ч. по Сокирянському району-0,5 млн. грн., по м. Новодністровськ –0,4 млн. грн.  В порівнянні з січнем минулого року  надходження збільшилися на 0,1 млн. грн.

 

З початку 2020 року центри обслуговування платників  Сокирянського управління надали  281 адміністративну послугу

За січень 2020 року центрами обслуговування платників Сокирянської та Новодністровської державних податкових інспекцій Сокирянського управління ГУ ДПС у Чернівецькій області надано 281 адміністративну послугу.  З них найбільш запитуваними є :

– видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків  –  173;

– реєстрація книг обліку розрахункових операцій  – 20;

– надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 21;

– реєстрація платника єдиного податку – 9.

– видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 8;

Сокирянське управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що контроль за своєчасним та якісним обслуговуванням, оперативне реагування на проблемні питання та надання допомоги відвідувачам ЦОП здійснюють модератори  за телефонами:

Сокирянська ДПІ  – (03739)2-22-12, факс (03739)2-00-51

Новодністровська ДПІ – (03741) 3-23-62

 

Начальник Сокирянського

управління ГУ ДПС у Чернівецькій області                                 Альбіна ГЛАДКА