ЦНАП удосконалюється

ЦНАП (центр надання адміністративних послуг) ‑ це постійно діючий робочий орган або структурний підрозділ місцевої державної адміністрації чи органу місцевого самоврядування, в якому надаються адміністративні послуги через адміністратора шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг (ч.1 ст. 12 ЗУ «Про адміністративні послуги»). Інакше кажучи, це місце, куди громадяни та суб’єкти господарювання звертаються за необхідними їм адміністративними послугами, контактуючи при цьому лише з однією особою – адміністратором ЦНАПу. Подане заявником звернення передається безпосереднім виконавцям (надавачам послуг), які, у свою чергу, опрацьовують звернення і передають його результати заявнику також через адміністратора ЦНАПу. Перелік адмінпослуг визначається органом, який прийняв рішення про утворення ЦНАПу. Цей перелік неодмінно має включати послуги органів виконавчої влади. На основі узгоджених рішень можуть надаватися й інші адмінпослуги.

В м.Новодністровськ ЦНАП функціонує з 2013 року і постійно вдосконалює свою роботу. У 2018 році Новодністровська міська рада подала заявку на участь у програмі «U-LEAD з Європою». Ця програма допомагає створювати в Україні прозору і підзвітну систему управління, що оперативно реагує на потреби громадян. Програма фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею і Швецією. Один із проектів Програми ‑ створення нових та модернізація діючих ЦНАПів в Україні. Новодністровськ став одним із майже 600 учасників проекту.

Співпраця розпочалася у листопаді 2018 року з підписання меморандуму. Далі, після огляду приміщення, де передбачається розташувати оновлений ЦНАП, було розроблено технічне завдання. Що стосується приміщення, то основними його критеріями були доступність (в тому числі для людей з інвалідністю) та прозорість (в прямому розумінні цього слова). Було також визначено вимоги щодо оформлення документації та кадрового забезпечення ЦНАПу. Обумовлено і створення віддаленого робочого місця адміністратора ЦНАП в селі Ломачинці – з метою забезпечення доступності громадянам адміністративних послуг. Впродовж 2019 року Новодністровською міською радою виконувались вимоги технічного завдання проекту. Врегульовано кадрове питання, спеціалісти ЦНАП пройшли навчання і тренінги, проведено ряд семінарів безпосередньо у Новодністровську. Сесією міської ради прийнято рішення про затвердження переліку адміністративних послуг. За так звані «соціальні» кошти, які надходять до міського бюджету від ПрАТ «Укргідроенерго» (1 млн. 300тис.грн.), проведено ремонт у новому приміщенні (буд №1В).

А цими днями іншою стороною реалізовано черговий етап проекту. Згідно програми «U-LEAD з Європою» до Новодністровська та Ломачинців надійшли офісні меблі і устаткування ‑ столи, стільці, шафи, таблиці, вказівники тощо, на загальну суму 7718 € ‑ коштів країн-членів ЄС. Прикметно, що при створенні в ЦНАП комфортних умов враховувались потреби не лише громадян з інвалідністю, а й молодих матусь: передбачається облаштування дитячого куточка, надійшов навіть стіл для пеленання немовлят!

Наступним кроком буде облаштування ЦНАП комп’ютерами та оргтехнікою, далі – встановлення програмного забезпечення і – відкриття оновленого центру надання адміністративних послуг, яке відбудеться, орієнтовно, наприкінці цієї весни.