Догляд за міським кладовищем продовжує перебувати в компетенції КП “Новодністровський житловик” – розповідає Анатолій Білоткач

З тих пір, відколи міська влада прийняла рішення про передачу функцій надавача послуг із благоустрою міста ТОВ «Аванті+» (березень 2019 року), почались проблеми з обліком поховань та резервуванням місць на цвинтарі близьким родичам.

Раніше в КП «Новодністровський житловик» за це відповідав майстер із благоустрою, а з березня місяця минулого року ця посада була скорочена у зв’язку із вивільненням працівників дільниці, і питання кладовища випало з поля зору міської ради.

Розуміючи важливість цього виду діяльності я неодноразово письмово та в усній формі порушував це питання на рівні міського голови та його заступників, але всі мої звернення залишалися без розгляду. І тільки 3 лютого 2020 року управління з питань економічного розвитку торгівлі та інвестицій Новодністровської міської ради уклало з КП «Новодністровський житловик» договір №03/02/20 – про надання послуг із обслуговування кладовища.

Адміністрація комунального підприємства шукає людину, мешканця Новодністровська або с.Ломачинці, яку прийме на роботу в якості доглядача кладовища для виконання робіт згідно з типовою посадовою інструкцією.

Звертаюсь до мешканців міста та інформую їх, що відтепер питанням розміщення місць захоронень, їхньої резервації для близьких родичів, встановлення надмогильних споруд (пам’ятників) буде займатись виключно працівник КП «Новодністровський житловик», прийнятий на роботу в установленому законом порядку, номер телефону якого буде розміщено на видному місці біля воріт цвинтаря.

Усі послуги доглядача цвинтаря – безкоштовні.

До вирішення питання надання економічно обґрунтованих платних ритуальних послуг, які повинні затверджуватись виконавчим комітетом міської ради, копання ям для поховань проводиться за рахунок рідних померлого своїми силами або найманими працівниками.

Про випадки можливих зловживань у похоронній справі прошу повідомляти безпосередньо мене або правоохоронні органи для притягнення винних до відповідальності.

Анатолій Білоткач, начальник КП «Новодністровський житловик»