Хто і як вирішує проблему бездомних собак

Питання бродячих тварин у малих містах та селищах – надзвичайно болюче, передусім тому, що на державному рівні його просто не помічають, вручивши карт-бланш на вирішення проблеми виключно органам місцевого самоврядування. І якщо у великих міст є реальна перспектива залучення технічної допомоги з сусідніх країн, то невеличкі громади змушені самотужки боротися зі збільшенням поголів’я безпритульних собак. А на врегулювання цього питання, крім іншого, необхідно систематично виділяти з місцевих бюджетів немалі кошти, яких й так постійно бракує на задоволення більш нагальних потреб.

Впродовж багатьох попередніх років бездомних собак в Новодністровську просто знищували, до того ж доволі негуманним способом. Це були вимушені тимчасові дії, адже вони є не лише аморальні, але й злочинні, бо в Україні діє низка законів, які передбачають покарання особи за нецивілізоване поводження з братами нашими меншими. А через зміни, що відбулися на початку минулого року в управлінні нашим містом, питання бродячих тварин взагалі опинилося у вакуумі, тож їх кількість зростала в геометричній прогресії. Усвідомлюючи необхідність прийняття органом місцевого самоврядування концептуального рішення, група депутатів ще на початку 2019 року побувала в Кам’янці-Подільському для ознайомлення з їхньою практикою поводження з бездомними тваринами. Там місцеві волонтери за підтримки міської влади організували пункт для утримування на час стерилізації бездомних собак.

Натхненні отриманим досвідом депутати Новодністровської міської ради ініціювали прийняття на сесії «Міської програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2019 рік.» та виділення на її реалізацію 42 тисяч гривень. Було досягнуто домовленості про співпрацю з ветеринаром, яка отримала відповідну ліцензію. Також для тримання деякий час вакцинованих та стерилізованих собак виділено приміщення – технічна база КП «Новодністровський житловик». Для спорудження вольєрів передали туди стару списану сцену, вірніше дошки, з яких вона складалася. З готовністю допомагати відгукнулися волонтери, небайдужі до долі бездомних тварин мешканці міста. І механізм запрацював, на вулицях міста з’явилися перші чіповані тварини. Таким чином вперше в історії Новодністровська було вжито реальних заходів щодо гуманного поводження з бродячими собаками.

Але. Хтось вирішив не чекати цивілізованого регулювання поголів’я бродячих псів і взявся за вирішення питання самостійно. На жаль, зовсім не гуманними методами. Собак просто почали отруювати. Хто це робить і навіщо – таким питанням задалася секретар міської ради Наталя Цимбалюк, озвучуючи на черговій апаратній нараді проблему. Вона також повідомила, що до поліції направлено лист із проханням знайти та покарати особу, яка отруює тварин.

Новодністровці ж також можуть не залишатися осторонь, адже кожен відтепер має змогу допомагати волонтерам вирішувати вкрай наболіле питання цивілізованим шляхом. А всім нам варто пам’ятати, що мусимо бути відповідальними за тих, кого приручаємо.

фото: http://novod.info/