Підсумки роботи Сокирянського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування за 2019 рік


Станом на 31.12.2019 року на обліку у Сокирянському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області (далі – Сокирянське відділення управління) знаходилось 2387 страхувальників з яких: юридичних осіб – 828, фізичних осіб – 1547, з них з найманою працею (роботодавців) – 290  та 12 членів фермерських господарств.

Протягом 2019 року Сокирянським відділенням управління в Чернівецькій області надавалось матеріальне забезпечення для застрахованих осіб та членів їх сімей для отримання допомоги: по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворим членом сім’ї), по вагітності і пологах, на поховання; проводилось лікування застрахованих осіб та членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм, компенсація втрати частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та оплата медико-соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм.

За  2019 рік відділенням управління проведена виплата матеріального забезпечення на загальну суму 8 525,6 тис грн, а саме:

– загальне захворювання – 3 677,27 тис грн;

– невиробничі травми – 908,9 тис грн;

– реабілітаційне лікування –  344,7 тис грн;

– допомога по вагітності та пологах – 3 232,2 тис грн;

– догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї – 296,13 тис грн;

–  допомога на поховання – 41,0 тис грн;

– ортопедичне протезування – 12,23 тис грн;

– санаторно-курортне лікування(ЧАЕС) – 2,34 тис грн;

– нещасний випадок на виробництві – 10,77 тис грн.

Послугами з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України  за 2019 рік скористалося 29 застрахованих осіб. Відшкодовано Фондом витрати за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів на загальну суму 344,7 тис грн.

За звітний період відділенням управління проведено виплати потерпілим, що компенсують втрату частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та особам, які мають на це  право в разі втрати годувальника  на  загальну суму 2396,08 тис грн, оплату медико – соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм на загальну суму 439,8 тис грн та одноразової допомоги  потерпілому у разі втрати працездатності на загальну суму 12,9 тис грн.

Станом на 01 січня  2020 р. зазначені виплати у відділенні отримують 80 потерпілих та членів їх сімей, з яких 72 особи – потерпілі від трудового каліцтва та професійного захворювання, 8 – особи, які отримують страхові виплати у разі втрати годувальника. Із 80 потерпілих,60 осіб, складають інваліди трудового каліцтва та професійного захворювання, з них інваліди І групи – 1 особа, ІІ групи – 7 осіб,  ІІІ групи – 52 особи.

За 2019 рік Сокирянським відділенням управління, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення,  було накладено 9 адміністративних штрафів щодо порушення порядку використання коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на загальну суму 1496,00 грн. Суми адміністративних штрафів було сплачено своєчасно та в повному обсязі.

Одним із важливих напрямків роботи Сокирянського відділення управління була і залишається робота по профілактиці виробничого травматизму.

Протягом 2019 року Сокирянським відділенням управління здійснювались заходи з профілактики нещасних випадків на виробництві. Страхові експерти з охорони праці активно брали участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на підприємствах. За звітний період взяли участь:

– у роботі 18 комісій з питань охорони праці підприємств та провели 11 семінарів;

– у розповсюдженні 121 нормативного акту та пам’яток про охорону праці на підприємствах;

– у розробленні профілактичних заходів, механізмів їх реалізації, впровадженні їх на підприємствах страхувальників, внесенні пропозицій щодо підвищення безпеки виробництва на 18 підприємствах;

– в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 21 підприємстві;

– у проведенні перевірки стану охорони праці на  18 об’єктах, які розташовані на території Сокирянського, Кельменецького районів та м.Новодністровськ.

Важливе місце в практиці профілактичної роботи займає пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці. За даний період у засобах масової інформації опубліковано 8 статей з питань профілактики страхових випадків.

 

Начальник відділення  Морар Світлана