Новодністровськ в умовах карантину готується протидіяти коронавірусу

Станом на ранок 12 березня в Україні ‑ один підтверджений випадок інфікування коронавірусом. Але така інформація не повинна заспокоювати громадян, адже захворювання, як свідчить статистика, повільно шириться на схід Європи. Хочеться сподіватися, що до Новодністровської ОТГ воно не дійде, але готуватися потрібно. Саме тому з 6 березня по 22 березня за розпорядженням міського голови на території Новодністровської ОТГ було оголошено карантин. Але, керуючись постановами уряду України, він, найімовірніше, триватиме до початку квітня.

Про те, як «зустрічати» коронавірусну інфекцію, говорили 12 березня на черговій нараді за участю керівників профільних підрозділів міської ради та комунальних підприємств. Зокрема, представники сфери охорони здоров’я Лариса Шундрій та Ольга Довбенко одноголосно запевнили, що застосування карантинних заходів дає позитивний ефект. Про це свідчить навіть нещодавнє закриття навчальних закладів – ланцюжок передачі вірусу грипу був перерваний і поширення захворювання вдалось зупинити. У даному випадку, коли у світі оголошено пандемію, а в Україні – карантин, сумніватися в доцільності відміни або відтермінування масових заходів не варто. Начальник відділу гуманітарної політики Людмила Пастушок підтвердила таку думку, зачитавши лист з Міністерства освіти України, в якому рекомендується відмовитися від проведення масових заходів (конкурсів, олімпіад, виставок, концертів тощо), в тому числі ‑ пробного зовнішнього незалежного оцінювання якості знань (переноситься на місяць).

На тому, що ми опинилися перед серйозним викликом, і всі, без виключення, мають це усвідомлювати, наголосила секретар міської ради Наталя Цимбалюк. На даний час так і не надійшло роз’яснення щодо статусу батьків (матерів) маленьких дітей, які змушені перебувати вдома через закриття дошкільних установ. Тому керівники підприємств, установ та організацій повинні входити в становище таких батьків, щоб і без зарплати не залишати людей, і виробничий процес забезпечувати. Також керівники підприємств мають подбати про індивідуальний захист своїх працівників – засоби дезінфекції, маски тощо. На нараді було обговорене і вирішене питання щодо придбання марлевих масок і мийних дезінфікуючих засобів. Все закуповуватиметься за кошти розпорядників – відділів та управлінь міської ради, тобто за рахунок міського бюджету. Анонсовані в ЗМІ 100 мільйонів гривень, які уряд, начебто виділив на боротьбу з коронавірусом, на місцевий рівень, найімовірніше, не передбачаються.

Також за кошт міського бюджету планується облаштування обсервації для перебування людей, що перебували в контакті з носіями коронавірусу. Обсервацію на 15 ліжок (1 палата ‑ 1 пацієнт) планується розмістити на третьому поверсі лікарні, де раніше розташовувалось стаціонарне відділення. 20 комплектів індивідуального захисту (одноразові костюми, маски, окуляри) для персоналу вже придбано. Але, зважаючи, що кожні 6 годин їх потрібно міняти, то це дуже мало. В цілому, за попередніми підрахунками, для облаштування належних умов обсервації (харчування, миючі і дезінфікуючі засоби, білизна тощо) необхідно близько 100 тисяч гривень. Не виключається й інший спосіб профілактики поширення вірусу – самоізоляція контактних осіб у своїх домівках, де вони у звичній обстановці почуватимуться зручніше.

Самі ж люди у період карантину повинні проявляти особливу пильність та дотримуватись рекомендацій:

‑ часто мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами;

‑ під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку негайно викинути та помити руки;

‑ уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

‑ при підвищенні температури тіла, кашлі, утрудненому диханні, якнайшвидше звертатися до медзакладу;

‑ уникати місць масового скупчення людей, масових заходів тощо;

‑ уникати контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

‑ не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.