Дорога новодністровська громадо!

Так сталося, що крім численних економічних, політичних, побутових негараздів, сьогодення підкинуло нам ще один дуже серйозний виклик – епідемію коронавірусу COVID-19. Всім уже, мабуть, добре відомо, що цей невидимий для людського ока ворог дуже підступний і може завдати летального удару. Не берусь стверджувати, що наше суспільство готове до зустрічі з ним, але всі можливі превентивні заходи нами вжиті і будуть вживатися надалі.

Та хочу наголосити, що дуже багато залежить і від кожного з нас. Ми повинні усвідомити, що паніка та істерія – не найкращий союзник у протистоянні з вірусом. У цей час потрібно тримати розсудок холодним та виважено реагувати на шквал інформації, який є фактично неконтрольованим. Також не менш важливо чітко дотримуватись наданих медиками рекомендацій: часто мити та дезінфікувати руки, утримуватись від контактів з людьми, які повернулися з країн, уражених вірусом, чи мають симптоми захворювання, викликане COVID-19, намагатися не бувати в місцях масового скупчення людей, а якщо вже є така необхідність, то триматися на дистанції від інших. Таким чином ви вбережете себе та своїх домочадців від небезпеки.

Прохання також і до керівників підприємств, установ та організацій, що діють на території Новодністровської ОТГ, – з розумінням відноситись до працівників (здебільшого працівниць), які через карантин в навчальних закладах змушені залишатися з дітьми вдома. Кожен може розробити для таких підлеглих особливий графік виконання службових обов’язків. І, звісно, керівники зобов’язані подбати про забезпечення на підпорядкованих їм підприємствах та організаціях санітарно-гігієнічного режиму (придбання для працівників засобів індивідуального захисту, прибирання приміщень із застосуванням дезінфікуючих засобів, провітрювання тощо).

Історія доводить, що українці – надзвичайно мудрий, толерантний і терпеливий народ, що гідно вистояв перед багатьма бідами і напастями. Впевнена, що і нинішнє випробування ми так же пройдемо.

З повагою Наталя Цимбалюк – секретар міської ради