Черговий пакет рішень прийняла комісія з питань ТЕБ та НС

17 березня відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Новодністровської міської ради, на якому обговорили дотримання фізичними та юридичними особами карантинного режиму на території Новодністровської ОТГ та прийняли наступний пакет рішень щодо профілактики поширення коронавірусу Covid-19.

Найперше, що було відзначено, – у Новодністровській ОТГ станом на 17 березня не зафіксовано жодної підозри на інфікування коронавірусом. Але великою загрозою є люди, які повернулися в Україну (і, зокрема, до Новодністровської ОТГ) з країн, уражених вірусом. Першочергове завдання для таких людей – повідомити сімейного лікаря про своє повернення та, дослухавшись до його рекомендацій, залишатися деякий час в самоізоляції, або пройти обстеження. Адже такі громадяни можуть бути носіями коронавірусу, навіть не здогадуючись про це. У зв’язку з цим голова комісії ТЕБ та НС, секретар міської ради Наталя Цимбалюк попросила активізувати в трудових колективах роботу щодо виявлення таких осіб та налагодження з ними контакту. Запевнила, що мешканці Новодністровської ОТГ самі можуть повідомляти посадових осіб міської ради та членів комісії ТЕБ та НС про людей, які повернулися з-за кордону.

Керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності рекомендується якнайбільше уваги приділяти безпеці підлеглих їм працівників. Це означає: придбання засобів індивідуального захисту, щільний графік проведення дезінфекцій та провітрювання приміщень, максимальне застосування режиму дистанційної роботи, особливо для літніх людей та жінок, у яких є неповнолітні діти.

Окремо обговорили питання роботи міського ринку. Ще раз наголошено, що торгівля промисловими товарами на ринку на час карантину заборонена! Тобто, підприємців, які приїжджали до Новодністровська в четвер та суботу, щоб торгувати одягом, взуттям та іншими речами широкого вжитку, на міський ринок запускати не будуть. Стосовно продовольчих товарів, то до продавців посилено вимоги: вони мають бути в масках, в рукавичках, а вся продукція повинна бути запакована, або хоча б прикрита (наприклад, целофаном).

Такі ж вимоги і до продавців у стаціонарних закладах (крамницях), що функціонують на території Новодністровської ОТГ, – маски, рукавички, належний захист товару від впливу сторонніх осіб. Крім того, в працюючих закладах (в тому числі ‑ фінансових установах та аптеках) повинна контролюватися кількість відвідувачів (не більше двох), з урахуванням дистанції в черзі (1 – 1,5 метри). І, звісно, не забувати про дезінфекцію приміщень (кожні 2 – 3 години) та дотримання працівниками особистої гігієни (миття або обробка рук дезінфікуючими засобами).

Фактично всі члени комісії відзначити, що попри оголошений в Україні карантин, а в Чернівецькій області – надзвичайну ситуацію, на вулицях, дитячих майданчиках та стадіонах міста дуже багато дітей. Нагадування усім мешканцям Новодністровської ОТГ: карантин – не відпочинок, карантин – не прогулянка, карантин – не дозвілля. Він означає закритість, обмеженість контактів. Це особливий режим, який регламентується чинним законодавством і недотримання його вимог тягне за собою відповідальність. Це повинні усвідомлювати всі громадяни. В тому числі батьки, діти яких без причини перебувають на вулицях міста.

У зв’язку з цим комісією вирішено рекомендувати мешканцям міста (насамперед літнім людям та дітям) утриматись від перебування на вулицях без вагомих на те причин. Особливу увагу просять звернути на години, коли працюючі громадяни масово йдуть на роботу та повертаються додому. Щоб мінімізувати контакти і в разі крайньої потреби виходити з дому в інший час. Т.в.о. начальника СП Новодністровського відділення поліції Максим Димитров запевнив, що органами охорони правопорядку проводяться рейди з метою виявлення осіб, які безпричинно перебувають у місцях загального користування, та повернення їх у домівки.

Усі рекомендації, зобов’язання та вимоги комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Новодністровської міської ради є обов’язковими для усіх мешканців Новодністровської ОТГ – фізичних та юридичних осіб. За порушення карантинного режиму законодавством передбачається адміністративна відповідальність у вигляді штрафів. Немалих. Про це говорив т.в.о. начальника СП Новодністровського відділення поліції Максим Димитров.

На завершення засідання голова комісії ТЕБ та НС, секретар міської ради Наталя Цимбалюк заклИкала колег до зібраності і згуртованості, а також бути пильними і відповідальними.