Сокирянський РС УДСНС України у Чернівецькій області звертається до жителів краю

Шановні жителі Сокирянського району, займаючись впорядкуванням присадибних та дачних ділянок, не забувайте про елементарні правила пожежної безпеки. Намагаючись позбавитися від опалого минулорічного листя, сухої трави та іншого сміття найменш трудомістким способом – спалюванням –  знайте, що для вогняної стихії потрібно дуже мало‚ щоб «вирватися» з під людськогоконтролю й почати нищити все на своєму шляху, завдаючи численних матеріальних збитків‚ або ж навіть травмуючи самих ініціаторів прибирання.

А про непоправну шкоду, яку завдають самопали навколишньому середовищу, фауні та флорі рідного краю, й годі говорити. Будь-яке горіння є шкідливе, перш за все через те, що під час цього в повітря потрапляють речовини та леткі сполуки не дуже корисні для здоров’я людини. Окрім  цього при сильній трав’яній пожежі гинуть практично усі живі істоти, що живуть у траві та на поверхні ґрунту. Гине корисна мікрофлора, яка допомагає рослинам протистояти хворобам.

Отож, вкотре працівники Сокирянського РС звертаються до всіх мешканців району із застереженням і проханням: перед тим, як починати прибирати територію приватного обійстя чи підприємства варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки для себе та навколишнього середовища.

Шановні краяни! Пам’ятайте! Дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути лиха вогняної стихії.

Начальник Сокирянського РС УДСНС

України у Чернівецькій області

підполковник служби ЦЗ                                                                Сергій СЕЛЕЗНЬОВ