За використання природних ресурсів буковинські платники сплатили до казни понад 20,3 млн.грн.


У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області деталізують, за два місяці 2020 року платники податків за використання природних запасів Буковини: лісів, водних ресурсів та надр, перерахували до бюджетів всіх рівнів понад 20,3 млн грн.

З них найбільшу суму сплачених ресурсних платежів складає рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 13,7 млн. грн. Також, значною є частка рентної платиза користування надрами – 3,8 млн. грн. Крім того, платники регіону за використання води сплатили 2,7 млн. грн. рентної плати.

У податковому відомстві наголошують, до державного бюджету спрямовано понад 8,7 млн грн рентних платежів. Натомість, місцевий бюджет отримав досить вагому частину податків за користування природними багатствами. Так, за вказаний період, згідно з розподілом коштів у розпорядженні місцевих громад регіону залишилось  більше 11,6 млн грн надходжень від користувачів природних ресурсів.

Також підкреслюють, рентні платежі, частина яких залишається в розпорядженні територіальних громад, мають велике значення для фінансування потреб бюджетної сфери, соціальних програм, а також спрямовуються на відновлення природних ресурсів

.