Заходи з протидії поширення коронавірусу посилюються

Міський ринок в Новодністровську повністю закрито на карантин. Включно із сектором з продажу продовольчих товарів. В суботу ринок також не працюватиме. Таке рішення прийняла комісія з питань ТЕБ та НС на засіданні 20 березня. Разом з цим ухвалено ряд інших рішень, націлених на запобігання поширенню коронавірусу Covid-19 на території Новодністровської ОТГ.

Про те, як у нинішній ситуації працюють медики, розповіла головний лікар КНП «Центр ПМСД м.Новодністровськ» Тетяна Щаслива. Перш за все, вона повідомила, що станом на ранок 20 березня не зафіксовано жодної підозри коронавірусу. Разом з тим, у місто з-за кордону повернулося чимало людей і не всі вони звертаються до лікарів та залишаються в самоізоляції. Та й ті, хто постійно проживає в Новодністровську, не вельми дотримуються карантину, особливо підлітки та молодь – прогулюючись містом. Це небезпечно, – наголосила Тетяна Іванівна. Вона також запевняє, що жодне звернення до сімейних лікарів не залишиться без уваги, але й новодністровцям варто зберігати більше спокою, адже доволі часто телефонують безпідставно, забираючи у медиків дорогоцінний час.

Головний лікар також повідомила присутніх про те, що до них стікається інформація щодо одиноких літніх людей, які потребують сторонньої допомоги в придбанні продуктів харчування, сплати за комунальні послуги тощо. Вся ця інформація акумулюються в Територіальному центрі соціального обслуговування, працівники якого беруть опіку і над тими мешканцями міста, які офіційно не обслуговуються в Центрі. Директор тер центру Оксана Шеверюк стверджує, що трудового ресурсу наразі вистачає, але якщо хтось із мешканців має бажання допомагати літнім людям, щоб вони зайвий раз не виходили надвір і не наражались на небезпеку, то можуть заявлятися. Телефон для контакту 0989345276.

На зауваження одного із членів комісії, вирішено звернутися до керівників автозаправних станцій з офіційною вимогою забезпечити своїх працівників засобами індивідуального захисту, адже на окремих АЗС, виявляється, люди працюють без масок, рукавичок, дезінфікуючих засобів тощо. У зв’язку з цим голова комісії з питань ТЕБ та НС, секретар міської ради Наталя Цимбалюк запропонувала членам комісії провести перевірку дотримання на підприємствах та в організаціях Новодністровської ОТГ карантинних вимог. Працюватиме мобільна група, до складу якої ввійдуть представники органів правопорядку, місцевого самоврядування, ДСНС. Щодо порушників складатимуться протоколи для притягнення їх до адміністративної відповідальності.

Комісія обговорила та ухвалила необхідні рішення для забезпечення чергових на блок-пості, який встановлено на в’їзді в місто з боку Вінницької області, засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами та гарячим харчуванням. Цей блок-пост, як і інші на території Буковини, встановлено для інформування населення, контролю за пересуванням громадян та вимірюванням температури тіла водіїв і пасажирів (блок-пост оснащено безконтактними градусниками), ‑ так пояснює доцільність його встановлення керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, заступник міського голови Ігор Нажига.

Також до обговорення комісією постало питання щодо достовірності публікацій про коронавірус в мережах. Начальник Новодністровського ВП Кельменецького ВП ГУНП в Чернівецькій області Віктор Конфедрат зауважив, що не варто вірити усім без розбору повідомленням і поширювати їх. Адже паніка – це не менший ворог, якого треба остерігатися. Наразі інтернет-мережі моніторяться і виявляються особи, які поширюють недостовірну інформацію. Щодо сімох мешканців Чернівецької області складено адміністративні протоколи за статтею 173-1 (Поширення неправдивих чуток) КУпАП. А для тих громадян, які ще не знають, як поводити себе в умовах карантину, плануються заходи з транслювання оголошення через гучномовці.

Коронавірус наступає, тому й заходи протидії посилюються. Комісія вирішила, що дезінфікувати потрібно не лише приміщення, а й вулиці. Графік проведення дезінфекції із застосуванням спеціального транспорту та засобів узгоджуватиметься з виконавцем робіт.

І ще. Комісія звертається до всіх релігійних конфесій, які діють у межах Новодністровської ОТГ, з переконливим проханням: утриматись на час карантину від проведення богослужінь, адже це також масові заходи, які збільшують ймовірність поширення коронавірусу.