Підозри на захворювання Covid-19 на території Новодністровської ОТГ не зафіксовано, але заходи протидії вірусу вживаються

Станом на понеділок 23 березня жодної підозри на захворювання Covid-19 на території Новодністровської ОТГ не зафіксовано – про це інформувала присутніх головний лікар КНП «Центр ПМСД м.Новодністровськ» Тетяна Щаслива на черговому засіданні комісії з питань ТЕБ та НС. Серед викликів за вчорашній день переважають загострення хронічних захворювань (8), два звернення стосувалися підвищення температури. Медики Центру ПМСД продовжують працювати у телефонному режимі. Але їм катастрофічно не вистачає засобів індивідуального захисту: костюмів, окулярів, респіраторів, бахил. Таку ж потребу мають бригади екстреної медичної допомоги та працівники поліклініки. В загальній кількості необхідно більше 60-ти комплектів. У зв’язку з цим на засіданні комісії питанням номер один було визначено безпеку медичних працівників, у зв’язку з чим ухвалено ряд необхідних рішень. Якщо проблему пошиття костюмів, масок і бахил можна розв’язати за допомогою швейного підприємства, то придбання респіраторів наразі дещо складніше.

Начальник Новодністровського ВП Кельменецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області Віктор Конфедрат повідомив, що правоохоронцями систематично проводиться робота із виявлення громадян, які повернулися в Україну з-за кордону. Кожному з них необхідно звернутися до свого сімейного лікаря та побути в самоізоляції, навіть за відсутності симптомів. Щоправда, не всі, хто приїхав, проявляють достатній рівень відповідальності. Тож правоохоронці будуть вдячні свідомим громадянам, які повідомлятимуть про повернення в місто сусідів чи знайомих. До уваги тепер беруться також і анонімні дзвінки на 102.

Дезинфекція ‑ важливий захід протидії поширенню коронавірусу Covid-19. Працівниками ТОВ «Аванті+» вже проводиться дезінфекція перших поверхів житлових будинків та ліфтових кабін. Планується посилити цю роботу і періодично проводити дезінфікаційні заходи на всіх сходових клітинах. Для посилення ефекту до цього процесу можуть долучатися і самі мешканці, самотужки подбати про власний захист, обробляючи хлоро- чи спиртовмісними засобами ручки дверей та поручні сходів. Комісією також прийнято рішення про проведення дезінфекції всього міста. Відбудеться це найближчим часом, найімовірніше в нічну пору, тому власників автомобілів просять прибирати з вулиць транспортні засоби на ніч. Точну дату і час проведення заходу буде повідомлено додатково.

У зв’язку із зверненням до комісії з питань ТЕБ та НС підприємців міста, було ще раз обговорено питання діяльності міського ринку. Думка членів комісії категорична: ринок під час карантину не працюватиме.