Законодавчі зміни: підприємців тимчасово звільнили від сплати ЄСВ


У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що Законом України № 533 від 17.03.2020 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» тимчасово за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску «за себе» фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, члени фермерських господарств та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю.

Разом з тим, такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року в розмірах та порядку, визначених цим Законом. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом.

Загалом, у січні – лютому 2020 року сума надходжень єдиного соціального внеску від платників податків Чернівецької області склала 540,6 мільйона гривень, що на 48,2 мільйони гривень, або майже на 10 відсотків перевищило надходження аналогічного періоду  2019 року. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Борис Акіменко.

У лютому 2020 року підприємства, організації і підприємці регіону спрямували 276,3 мільйони гривень, що на 17,9 мільйонів гривень більше, ніж у лютому 2019 року.

Як зазначив Борис Акіменко, детінізація ринку праці є одним з пріоритетів у роботі податківців, оскільки заробітна плата громадян та доходи фізичних осіб-підприємців є основне джерело для сплати єдиного соціального  внеску, за рахунок якого наповнюються фонди соціального страхування, фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадянам тощо. Сплата єдиного соціального внеску на постійному контролі у податкової служби.

З початку року податківці сформували та направили боржникам 6661 вимогу про сплату боргу з ЄСВ на суму 149,4 мільйонів гривень. До органів державної виконавчої служби для примусового стягнення передано 1 386 узгоджених вимог на суму 28,8 мільйони гривень. На даний час надійшло 9,8 мільйонів гривень.

Нагадуємо, що базова ставка єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування дорівнює 22 відсоткам. При цьому, розмір мінімального страхового внеску у 2020 році становить 1039,06 грн (4723 грн х 22%). Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплачується щоквартально, до 20 числа місяця, що настає за звітнім або щомісячно, у вигляді авансового платежу до 20 числа.