Чергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС


25 березня Кабінет міністрів України вніс зміни до своєї постанови щодо того, який бізнес може працювати в умовах карантину. Зокрема, функціонувати дозволено закладам з торгівлі продуктами, пальним, засобами гігієни, ліками, ветпрепаратами, кормами, агрохімікатами, насінням, посадковим матеріалом, засобами зв’язку, закладам медичної та ветеринарної практики, закладам з ремонту техніки та побутових виробів, усіх видів пошти, АЗС, СТО, банківським і страховим установам. Заклади громадського харчування можуть працювати лише для адресної доставки. (Роз’яснення Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за посиланням: https://miska-rada.com.ua/index.php/2020/03/26/uryad-znyav-zaboronu-na-okremi-vydy-diyalnosti-na-period-karantynu-roz-yasnennya-vid-minekonomiky/).

Про це говорили на черговому засіданні комісії з питань ТЕБ та НС Новодністровської міської ради 26 березня і погодили, що на території Новодністровської ОТГ можуть працювати заклади з указаних видів діяльності (продаж насіння та садивних матеріалів, шино монтажі, СТО тощо). Разом з цим, комісія вимагає від усіх підприємців, які не припинили діяльність, жорсткого дотримання вимог карантинного режиму (графік дезінфекції, засоби індивідуального захисту для персоналу, контролю за кількістю покупців, додержання дистанції в чергах, заборону перебування в приміщенні покупців без масок). Також власників магазинів зобов’язано забезпечувати покупців одноразовими рукавичками та засобами дезінфікування рук, які мають бути розміщені при вході в приміщення. Таку вимогу було внесено окремим пунктом в протокол засідання.

Головний лікар КНП «Центр ПМСД м.Новодністровськ» Тетяна Щаслива поінформувала присутніх про ситуацію. Підозр на захворювання коронавірусом не зафіксовано, стан пацієнтів, які звертаються за допомогою в телефонному режимі, перебуває під контролем сімейних лікарів.

Комісія обговорила механізм перевезення працівників закладів охорони здоров’я на роботу та з роботи. Планується залучення комунальних транспортних засобів, які перебувають у власності територіальної громади. Також визначено потребу в захисному спорядженні для медиків. Незважаючи на те, що екстрена медична допомога підпорядкована обласному бюджету, Новодністровська міська рада, дбаючи про безпеку мешканців Новодністровської ОТГ, опікується і цією службою. Для всіх медиків вже закуплено чоботи, пульверизатори для обробки транспортних засобів і приміщень, захисні окуляри, постійно шиються маски та захисні комбінезони. Наразі гостро стоїть питання придбання респіраторів. Необхідно також створювати бодай мінімальний резерв засобів індивідуального захисту, які потрібно постачати, в тому числі і малозабезпеченим мешканцям Новодністровської ОТГ.

Відділ економіки Новодністровської міської ради отримав від комісії доручення проводити моніторинг кількості засобів індивідуального захисту та дезінфекційних препаратів, наявних в аптеках міста. Начальник відділу економіки Світлана Сабаш доповіла, що відділом вже налагоджено контакти з суб’єктами господарювання, які здійснюють торгівлю продуктами харчування та дезінфікуючими засобами, і щоденно узагальнюються отримані від них дані щодо забезпечення вказаними товарами населення Новодністровської ОТГ для подачі їх в область. Наразі ситуація стабільна і контрольована. Запаси є в наявності

Секретар міської ради Наталя Цимбалюк доповіла про проведену напередодні вночі дезінфекцію міста і села Ломачинці. Всього було задіяно 5 одиниць техніки, яку безоплатно надали в користування садоводи. Пристрої для кроплення були ретельно вимиті та дезінфіковані. Пальне надала міська рада, препарат для обробки (гідрохлорид натрію) ‑ ДКП «Управління «Тепловодоканал». Наталя Олександрівна подякувала всім, хто долучився до процесу, особливо – безпосереднім організаторам та виконувачам робіт: братам Сергію та Ігорю Сущикам, Сергію Ткачу, Івану Долінському, Нікіті Кожукарю і Володимиру Білому.