Громади Буковини щомісячно отримують від продажу підакцизних товарів понад 10 мільйонів гривень


В Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що за січень-лютий 2020 року Державний та місцеві бюджети поповнились на 21,7 мільйонів гривень акцизного податку. Зокрема, до загального фонду Державного бюджету бізнесом області сплачено 0,4 мільйони гривень, в основному ця сума від оптового постачання електроенергії. Індикативний показник виконано на 100,3 відсотків.

Бюджети місцевих громад за рахунок акцизного податку з реалізації підакцизних товарів в роздрібній торгівлі поповнились на 21,3 мільйони гривень. План доведений органами місцевого самоврядування виконано на 108,7 відсотків, місцеві громади додатково отримали 1,7 мільйони гривень.

У відомстві зазначають, що згідно з нормами Бюджетного кодексу акцизний податок з роздрібного продажу повністю зараховується до бюджету тієї території, де здійснюється торгівля. Податківці радять покупцям завжди вимагати у продавця фіскальний чек за товар, який доводить факт продажу та гарантує захист прав споживачів.

У разі відсутності фіскального чеку, у податковій службі області рекомендують негайно повідомити про факти нелегальної реалізації підакцизної продукції органи ДПС.

На території Чернівецької області понад дві тисячі шістсот суб’єктів господарювання торгують уроздріб підакцизними товарами. Для цього вони придбали майже 4,6 тисяч ліцензій. За нелегальний продаж алкоголю і тютюну передбачена адміністративна відповідальність.