Коронавірус все ближче


На засіданні комісії з питань ТЕБ та НС 30 березня повідомлено, що в мешканки села Ломачинці Новодністровської ОТГ підтверджено Covid-19. Жінка нещодавно повернулася з Франції, відчувши нездужання, повідомила про це свого сімейного лікаря (Центр ПМСД м.Новодністровськ) і залишалася вдома, отримуючи телефоном рекомендації щодо лікування. В п’ятницю 27 березня її стан погіршився і бригадою екстреної медичної допомоги хвору доставлено в інфекційне відділення Сокирянської лікарні. Медиками та санепідемслужбою досліджуються контакти хворої.

Разом з тим за минулі вихідні про свій приїзд з країн Європи заявили Центру ПМСД в м.Новодністровськ ще вісім осіб. Їм рекомендовано залишатися вдома. Стан їхнього здоров’я контролюють сімейні лікарі в телефонному режимі.

Комісія з питань ТЕБ та НС обговорила питання про те, що незважаючи на реальну близькість коронавірусу, люди продовжують ігнорувати небезпеку, не дотримуючись вимог карантину. Зокрема, цими вихідними цілі компанії відпочивали у лісопарковій зоні, скупчуючись, без засобів індивідуального захисту, та ще й з дітьми. Це небезпечно, тому що ніхто не може гарантувати за себе, чи, тим більше, за іншу особу, що він не є носієм вірусу. Комісією вирішено в черговий раз попередити мешканців Новодністровської ОТГ про необхідність дотримання карантинного режиму (перебувати вдома!) В разі порушення цих вимог ‑ вдаватися до радикальних дій, тобто накладення штрафів.

Те ж стосується і ритуальних обрядів. Священнослужителів переконливо просять проводити богослужіння з усіма застереженнями: без скупчення людей, без тактильних контактів, із застосуванням засобів індивідуального захисту тощо.

Мешканців Новодністровської ОТГ повідомляють, що дезінфекція вулиць буде проводитися і надалі (орієнтовно раз на тиждень), тому всім необхідно прибирати власний транспорт в гаражі чи на стоянки (можливо також і на територію міського ринку).

Також комісією обговорено питання щодо недопустимість спалення торішнього сухостою на дачних ділянках та тимчасових городах. Нагадують, що порушників будуть притягувати до адміністративної відповідальності.