ДПС Буковини: запитували – відповідаємо Який розмір нецільової благодійної допомоги не підлягає оподаткуванню у 2020 році?


 У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, не включається до оподатковуваного доходу, а отже, не обкладається податком на доходи фізичних осіб та військовим збором, нецільова благодійна допомога, у тому числі матеріальна, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно в розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 Податкового кодексу (розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.). 

Розмір місячного ПМ, діючого для працездатної особи на 1 січня 2020 року становить 2102 грн. 

Відтак, розмір неоподатковуваної нецільової благодійної допомоги у 2020 році становить 2940 грн. Однак, сума перевищення нецільової допомоги над зазначеним розміром включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи і підлягає обкладенню ПДФО за ставкою 18 % і ВЗ – 1,5 %.