КМУ вніс зміни у свою постанову з урахуванням зростання кількості виявлених випадків COVID-19


17 червня 2020 року Кабінет міністрів України вніс зміни до своєї постанови. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» від 20 травня 2020 р. По-перше, з назви постанови виключено слова «та етапів послаблення протиепідемічних заходів», а сам карантин наразі продовжено до 31 липня.

Постановою КМУ також оновлено карантинні вимоги. Зокрема, захисні маски потрібно вдягати «в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті» і завжди носити з собою документи, що посвідчують особу. Під забороною: самовільне залишення місць самоізоляції чи обсервації; проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5кв.м. площі будівлі або території (дистанція між учасниками повинна бути не менше ніж 1,5 метра); відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку; відвідування закладів освіти її здобувачами в групах більше 10 осіб (за виключенням окремо визначених випадків) тощо.

В Постанові КМУ №500 є ряд інших змін, серед яких пропозиція зміни робочих графіків підприємств, установ та організацій і транспортних маршрутів задля уникнення скупчень. Для органів виконавчої влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування встановлено початок роботи – 8 годині, а для центрів надання адміністративних послуг, органів соціального захисту населення, територіальних органів Пенсійного фонду України ‑ о 10 годині.