Підтверджених випадків covid-19 Центром ПМСД не зафіксовано


На черговому засіданні комісії з питань ТЕБ та НС Новодністровської міської ради в.о.головного лікаря (на час відпустки) Центру ПМСД м.Новодністровськ Лариса Шундрій доповіла щодо ситуації з поширенням гострої респіраторної хвороби covid-19. Зокрема, запевнила, що станом на 23 червня підтверджених випадків захворювання не зафіксовано. Щоправда, двоє новодністровців направлені в інфекційне відділення Сокирянської ЦРЛ з пневмоніями та підозрою на covid. Там у них відібрані аналізи, чекають результатів.

Лариса Петрівна відмітила, що спостерігається незначний ріс кількості ГРВІ, наявність коронавірусу в таких пацієнтів визначається за допомогою швидких тестів. Методом ПЛР-тестів перевіряються пацієнти, які готуються до планових госпіталізацій або оперативних втручань (до 10 осіб щотижня). Поки що позитивних результатів не виявлено.

Вона також наголосила, що тестування проводиться згідно із наказом МОЗ за наявності відповідних показів. За бажанням ‑ перевірку можна пройти лише за наявності у пацієнта придбаного ним тесту.