Віталій Мельничук: «Новодністровськ не має хотіти до Вінниччини».

Перший, хто в області проникся проблемою формування Новодністровської ОТГ в «урізаному» форматі – це заступник голови Чернівецької обласної ради, свободівець Віталій Мельничук. Відомо, що він ‑ автор проекту рішення Чернівецької обласної ради про висловлення недовіри голові Чернівецької ОДА Сергію Осачуку, який вже є на сайті облради і може бути розглянутим на наступній сесії.

Віталій Мельничук побував у нашому місті 16 липня і провів зустріч з працівниками виконавчих органів міської ради. Мета візиту, як озвучив сам Віталій Кузьмич,‑ «у відкритому діалозі окреслити проблеми, які є в громаді і які можуть вирішуватися на рівні депутатського корпусу обласної ради».

Хоча є проблеми і самій облраді. Депутати з лютого місяця не можуть зібратися на сесію, а в порядку денному накопичилося вже більше 80-ти питань – поділився пан Віталій.

Таким чином, навіть обіймаючи посаду заступника голови обласної ради Віталій Мельничук не зміг потрапити в коло осіб, що супроводжували Президента Володимира Зеленського підчас приїзду на Буковину. І взагалі, останнім часом, як каже пан Мельничук, представники влади намагаються все більше контролювати місцеве самоврядування. Відносини двох гілок влади – адміністрації та ради якось не складаються. Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук діє в особистий спосіб, що почало призводити до різного роду наслідків, які вирішуються сьогодні на рівні громад.

Три основні проблеми, які мала б допомогти вирішити обласна влада озвучила секретар Новодністровської міської ради Наталія Цимбалюк. По-перше це «урізаний» формат Новодністровської ОТГ, який Чернівецька ОДА подала на затвердження Кабміну, по-друге, політично мотивоване рішення про закриття міського сміттєзвалища і третє, що фактично покриває два попередні, – повне ігнорування на обласному рівні проблем нашої громади та небажання представників обласної влади вести діалог.

Віталій Мельничук пообіцяв запросити Новодністровське керівництво та особисто секретаря міської ради Наталю Цимбалюк на наступну сесію Чернівецької обласної ради з правом виступу. Адже зневага до місцевого самоврядування – загроза українській державності. І за це потрібно питати.