Відбулася чергова апаратна нарада

Питання зі сфери охорони здоров’я були першими на порядку денному чергової апаратної наради за участю працівників виконавчих органів міської ради та керівників комунальних підприємств, що відбулася в понеділок 27 липня під головуванням секретаря міської ради Наталії Цимбалюк. Насамперед вона попросила поінформувати щодо готовності проектів рішень про затвердження тарифів на послуги міських закладів охорони здоров’я. Вони розглядатимуться на найближчому засіданні виконавчого комітету Новодністровської міської ради.

Тарифи на платні послуги розраховані та затверджуються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року № 1138 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних і комунальних закладах охорони здоров’я та вищих медичних навчальних закладах» зі змінами та доповненнями, з метою отримання додаткових коштів на розвиток медицини, оптимального використання матеріальних ресурсів, підвищення ефективності та якості медичного обслуговування в закладах охорони здоров’я – КНП «Центр ПМСД м.Новодністровськ» та КНП «Новодністровська міська поліклініка». Важливо зазначити, що пацієнтів, які підписали декларації з сімейними лікарями КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Новодністровськ» й надалі обслуговуватиме безкоштовно. Платити за послуги, в тому числі огляд лікаря, доведеться тим, хто декларації не підписав. Платними також будуть послуги для пацієнтів КНП «Новодністровська міська поліклініка», які не мають направлення від сімейного лікаря, але хочуть пройти те чи інше обстеження або отримати консультацію вузькопрофільного спеціаліста. Проекти рішень виставлені на сайті міської ради для обговорення.

Головний лікар КНП «Центр ПМСД м.Новодністровськ» Тетяна Щаслива також доповіла про санітарно-епідемічну ситуацію, пов’язану з поширенням коронавірусного захворювання covid-19. Повідомила, що пацієнтка з підтвердженим діагнозом, яка перебувала в реанімаційному відділенні Сокирянської лікарні, померла. Підозр серед контактних з нею осіб наразі немає.

Та це не означає, що карантин завершився. Людям слід ретельніше дбати про власний захист, адже більшість уже перестали носити маски навіть у приміщеннях загального користування та дотримуватися дистанції. Медики продовжують застерігати, що це може викликати спалах захворюваності на covid-19. Недотримання громадянами карантинних вимог також може стати причиною закриття міського ринку. Про це попередив начальник КП «Новодністровський житловик» Анатолій Білоткач.

Разом з тим, до відкриття готуються дошкільні заклади. Дозвіл на їх роботу вже дала комісія з питань ТЕБ та НС Чернівецької області. Аналогічне рішення буде прийняте на рівні органу місцевого самоврядування. Начальник відділу гуманітарної політики Людмила Пастушок повідомила, що відповідно до проведеного опитування, з усіх 415-ти вихованців ДНЗ батьки 294-ох готові віддати своїх дітей в садочки. Тому запрацюють усі три заклади. Але до їх роботи є вимоги. Зокрема: працівникам та дітям щодня проводити температурний скринінг; не використовувати тканинні рушники, м’які іграшки, килими; кожні дві години дезінфікувати тверді поверхні; розробити графік прогулянок, щоб уникнути скупчення дітей. Для виконання поставлених вимог необхідно закупити певні засоби та матеріали, процедуру придбання вже розпочато, ‑ запевнила начальник відділу Людмила Леонідівна. Отож, на початку серпня ДНЗ запрацюють.

Про те, що до звичного режиму роботи повертаються заклади фізкультури та спорту поінформувала начальник відділу Тетяна Зубець. Наразі триває чемпіонат Чернівецької області з футболу серед аматорських команд, у якому бере участь наш ФК «Дністер», 4 гри вже відбулося, попереду – ще 6. До Дня Незалежності України буде приурочено чемпіонат міста з футболу серед дитячих команд. З наступних вихідних розпочнуться велозаїзди серед дітей та дорослих. А вчора на ставку Янтарний в с.Ломачинці відбулися змагання зі спортивної риболовлі, участь у яких взяло майже півсотні дітей.

Низку доручень отримало на нараді управління з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій. Зокрема, щодо розроблення та затвердження найближчим часом заходів з підготовки до зими, продовження робіт з проведення вуличного освітлення в районі житлової забудови та відновлення ‑ у сквері ім.Шевченка, демонтажу качелі на дитячому майданчику біля будинку №20 м-ну «Діброва». ДКП «Управління «Тепловодоканал» зобов’язане прискорити та завершити роботи з ремонту міського колектора. «Незабаром ПрАТ «Укргідроенерго» розпочне капітальний ремонт доріг навколо міста, тож ми повинні до цього належно підготуватися»,‑ наголосила Наталя Цимбалюк.

Заступник начальника фінансового управління міської ради Алла Кушнір попросила колег активізувати роботу щодо звітування на сесії про стан виконання цільових програм та готуватися до наступного бюджетного року – планувати бюджетні запити. В цілому Алла Іванівна ситуацію в місцевому бюджеті охарактеризувала як напружену: «Між почерговими виплатами авансів та заробітних плат працівникам бюджетних закладів вдається зовсім мало виділяти коштів на інші потреби. Але відпускна кампанія завершується, тож сподіваємось на покращення ситуації».