Індивідуальна свідомість – запорука колективної безпеки

29 липня відбулося позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС Новодністровської міської ради. До обговорення були поставлені питання, пов’язані з запобіганням поширення коронавірусного захворювання, спричиненого covid-19.

Головний лікар Центру ПМСД м.Новодністровськ Тетяна Щаслива повідомила, що в результаті проведених аналізів у місті зафіксовано один позитивний випадок інфікування covid-19. Дана особа перебуває в самоізоляції під наглядом сімейного лікаря. «Це означає, що люди надто рано стомилися і перестали дотримуватись маскового режиму. Небезпека вже зовсім поруч і кожен мусить подбати про себе та членів своїх родин», ‑ наголосила Тетяна Іванівна.

Про те, що люди розслабилися і втрачають пильність, говорили всі члени комісії. Тому вирішили посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу, нагадати, що дотримання елементарних правил сьогодні вкрай необхідне. Тому:

–          в приміщеннях та місцях масового скупчення людей необхідно одягати маску;

–          дотримуватись дистанції 1,5м;

–          систематично користуватися дезінфікуючими засобами;

–          проводити дезінфекцію приміщень;

–          уникати скупчення людей, у приміщення допускати з розрахунку 1 особа на 5кв.м.

Нагадуємо також, що КМУ передав до Верховної Ради законопроєкт щодо внесення змін у Кодекс про адміністративні правопорушення. Він, зокрема, регламентує встановлення відповідних штрафів за відсутність або неправильне застосування засобів індивідуального захисту (масок, респіраторів). До власників закладів харчування, торгівлі, культури, спорту тощо, в яких виявлено факти недотримання встановлених карантинних вимог, застосовуватимуться штрафні санкції.

Комісією з питань ТЕБ та НС вирішено активізувати роботу мобільної групи з перевірки дотримання рекомендацій Головного санітарного лікаря України, члени якої особисто заходитимуть у громадські приміщення (крамниці, кафе, ресторани) та нагадуватимуть керівникам і власникам об’єктів про необхідність придержуватися правил карантину.

Окремо комісія обговорила роботу міського ринку, де важче контролювати дотримання його учасниками карантинних вимог, особливо дистанції.

В результаті тривалого обговорення було вирішено посилити контроль за дотриманням учасниками ринку карантинних вимог. Припинити роботу м’ясного павільйону до середи 5 серпня. На цей день призначене наступне засідання комісії з питань ТЕБ та НС, на якому знову розглядатиметься питання роботи ринку. Якщо люди (продавці та покупці) за цей тиждень не стануть ретельніше додержуватися всім відомих вимог карантину, комісією може бути прийняте рішення про абсолютне закриття ринку на невизначений період.

Дошкільні навчальні заклади готуються до відновлення роботи. Орієнтовно це може відбутися 10 серпня – повідомила начальник відділу гуманітарної політики Людмила пастушок. Для забезпечення поставлених перед ДНЗ вимог наразі проводяться медичні огляди персоналі, процедури закупівлі необхідних продуктів харчування, засобів і матеріалів тощо. Ні для дітей, ні для працівників закладів обов’язкове тестування на covid-19 не передбачене.

Також комісія з питань ТЕБ та НС дала дозвіл на проведення масових заходів з обов’язковим дотриманням карантинних вимог та повернула до попереднього графіка роботи виконавчі органи міської ради, тобто міська рада працює, як і раніше, з 8.30 до 17.30 годин.