Вшанували пам’ять захисників України


29 серпня Україна відзначає День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. День встановлений «на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві…» ‑ відповідно указу Президента від 23 серпня 2019 року.

29 серпня 2014 року українські війська зазнали найбільших втрат за весь час бойових дій на Донбасі. Ці події відомі як Іловайська трагедія або Іловайський котел. Тоді після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Впродовж цих років тривають дискусії та ведеться слідство щодо цієї трагедії. Відомості про втрати різняться й по сьогодні. За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти.

День пам’яті захисників України в Новодністровську відзначили вшануванням пам’яті всіх полеглих у боротьбі за територіальну цілісність нашої держави, хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальної дошки Іллі Василаша і Сергія Корнецького.