З початку року буковинські роботодавці повідомили податкову службу про працевлаштування більше 36 тисяч найманих осіб


Як свідчить аналітика, у січня – серпні 2020 року роботодавці області подали до територіальних органів податкової служби 19407 повідомлень про прийняття на роботу 36013 найманих працівників – інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.  

З них, юридичні особи подали понад 12,5 тис. повідомлень про прийняття понад 25,9 тис. найманих осіб. Зі свого боку, фізичні особи – приватні підприємці подали до податкової служби більше 6,8 тис. повідомлень про початок роботи 10 тис. працівників. 

Крім того, у податковій службі Буковини розповідають, в області виявлено 11275 найманих осіб, праця яких використовувалась несумлінними роботодавцями без оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати без нарахування податків та сплати єдиного внеску. 

Загалом фінансовий ефект роботи відомства у напрямку детінізації ринку праці і підприємництва у 2020 році – 9,5 млн. гривень додаткових надходжень ПДФО та 11,7 млн. гривень сплати єдиного внеску, а також 0,8 млн. гривень військового збору.

У податковій службі акцентують,  працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення про такий прийом до податкового органу. 

Порядок подання повідомлення до податкової служби про прийняття працівника на роботу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413. Таке повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою-підприємцем до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до початку роботи новоприйнятого працівника одним із таких способів: 

засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису; 

на паперових носіях разом з копією в електронній формі; 

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами. 

Повідомлення про прийняття працівника на роботу, надані до територіальних органів Державної податкової служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою вважаються такими, що не подавалися. 

Також податківці наголошують, платникам податків надана можливість сформувати повідомлення про прийняття працівника на роботу через «Електронний кабінет» платника податків. Вхід до «Електронного кабінету»  здійснюється через офіційний вебпортал ДПС за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/