Новодністровськ, як і вся Україна, б’є рекорди з поширення – 19


У вівторок 13 жовтня відбулося засідання комісії з питань ТЕБ та НС Новодністровської міської ради, в ході якого було обговорено ситуацію з поширенням коронавірусного захворювання covid – 19 на території міста та прийнято рішення щодо запобігання його розповсюдженню.

Головний лікар Центру ПМСД м.Новодністровськ Тетяна Щаслива повідомила про збільшення кількості не лише підтверджених діагнозів, а й звернень від пацієнтів з підозрами та схожими симптомами, через що заклад працює в напруженому режимі:

‑ Як ми й передбачали, на жовтень – листопад припадає зростання кількості захворювань не лише на covid, а й на гострі респіраторні захворювання та грип.

Стосовно covid – 19. З 1 по 12 жовтня ми двічі здійснювали забір зразків у пацієнтів з підозрою на коронавірусне захворювання. З 46-ти зразків 24 виявилися позитивними. Це найбільша кількість за весь час пандемії. Сьогодні, 13 жовтня ми відправили до Чернівців 26 зібраних вчора і сьогодні зразків. Результатів очікуємо в четвер. На сьогоднішній день є близько шести госпіталізованих з Новодністровська пацієнтів. Це не точна цифра, тому що госпіталізацією займається також і бригада екстреної медичної допомоги і це здійснюється попри наш заклад. Тому остаточною інформацією не володію. Знаю, що, на жаль, є одна молода особа з Новодністровська, яка знаходиться в реанімаційному відділенні Сокирянської районної лікарні. Дітей з підтвердженим covid – 19 немає. В основному – старше покоління віком 60+. Більшість з них мають супутні діагнози: гіпертонію, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, ожиріння, які погіршують картину перебігу даного захворювання.

Поширення covid – 19 спостерігається не лише у нас. В Сокирянській районній лікарні на сьогоднішній день перебуває 58 хворих, спроможність госпіталізувати ‑ близько 76 ліжок, тобто резерв зменшується. Щодня по району, включно з Новодністровськом, госпіталізовується по 6 – 8 чоловік. Тому в райлікарні прийнято рішення терапевтичне відділення перепрофілювати в інфекційне.

Щотижня ми отримуємо зміни до протоколів надання допомоги, плану ведення тощо. Інструкції вже зовсім не такі, як були у березні – квітні. Передусім люди повинні розуміти, що до кожного пацієнта застосовується індивідуальних підхід, відповідно до симптоматики. Сімейний лікар, вивчаючи загальну картину (стан пацієнта, його температуру, інші симптоми, наявність супутніх захворювань), визначає подальші кроки, в тому числі потребу здійснювати ПЛР-тестування. В такому випадку аналіз робиться безкоштовно для пацієнта. В контактних осіб мазки вже не беруться! У всіх інших випадках (наприклад, за особистим бажанням людини, при потребі перетинати кордон, лягти на планове лікування тощо) процедура платна. ІФА-тест, наприклад, можна зробити в Сокирянській районній лікарні за 120 гривень. Тепер також чітко визначається, що пацієнтів, яким в стаціонарі стабілізували стан, в яких нормалізувалась температура і т.д., можна переводити на амбулаторне лікування.

На даний час працюємо в напруженому режимі. Це стосується не лише сімейних лікарів, а й працівників денного стаціонару, швидкої допомоги. Від людей надходить дуже багато звернень. Є й незадоволення. Ми розуміємо, але потрібно поважати роботу медиків, кожен з яких на своєму місці зараз дуже важливий. І Національна служба здоров’я також звертає на це увагу. Пацієнтам, які телефонують лікарям, потрібно насамперед визначитись, яку саме інформацію вони хочуть отримати, підготуватися до розмови, а в неробочий час, вихідні та святкові дні турбувати лікарів лише у виключних випадках, адже вони також люди. Користуючись нагодою, знову звертаюсь до осіб з хронічними захворюваннями: без крайньої потреби не йдіть до закладу, де можна наразитися на ще більшу небезпеку. В цей період краще утриматись від особистого спілкування, проконсультувавшись в телефонному режимі. Повірте, що працівники Центру ПМСД уважні і відповідальні, адже націлені на те, що кожен пацієнт може бути хворий на covid – 19.  

 Обговоривши отриману інформацію, члени комісії з питань ТЕБ та НС прийняли ряд рішень, націлених на протидію поширенню коронавірусного захворювання covid – 19. Передусім, підтримали пропозиція секретаря міської ради Наталі Цимбалюк щодо письмового звернення до керівників усіх підприємств, організацій та установ (в тому числі культових!), які діють на території Новодністровської ОТГ, з наполяганням посилити контроль за дотриманням протиепідемічних заходів. Особливо це стосується закладів торгівлі та громадського харчування. Всюди працівники та відвідувачі повинні мати індивідуальні засоби захисту (маски, рукавички, дезінфікуючі), в приміщеннях має проводитись дезінфекція відповідно до визначеного режиму та витримана дистанція між людьми. Також планується продовжити роботу мобільної групи з контролю за дотриманням карантинних обмежень на території Новодністровської ОТГ.

Окремо члени комісії обговорили питання щодо функціонування освітніх та позашкільних закладів. Від фахівців прозвучали різні думки та пропозиції. Заступник міського голови Микола Козак повідомив, що в опорному закладі у вівторок 13 жовтня з різних причин відсутня 91 дитина і 4 вчителі; в ЗНЗ ІІ – ІІІ ст. – 51 дитина і 5 вчителів. Директор КО «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Галина Грохольська зауважила, що зміщення осінніх канікул призведе до невиконання навчальних програм. Заступник директора ОЗЗСО «Новодністровська гімназія» Світлана Лазаренко наголосила, що перехід на дистанційне навчання потребує підготовки. Та й не кожна сім’я спроможна належно забезпечити цей процес з різних причин.

Розглянувши різні пропозиції та беручи до уваги, що на території Новодністровської ОТГ неповнолітніх осіб з підтвердженим захворюванням на covid – 19 немає, комісія вирішила функціонування освітніх закладів продовжити у звичному режимі до кінця цього тижня. За результатами спостереження за ситуацією наступних днів комісія з питань ТЕБ та НС буде приймати рішення щодо функціонування закладів освіти з понеділка 19 жовтня.