З 12 жовтня діє новий порядок перевірок Фондом соціального страхування; Призупинення виплат від ФСС.


   Повідомляємо, що 2 жовтня Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування  України затверджено новий порядок перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів. 10 жовтня Постанову ФСС “Порядок перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання” № 23 від 02.10.2020 р. було опубліковано в «Урядовому кур’єрі» N 198 від 10.10.2020 р. 

В зв’язку з чим, втратив чинність старий порядок перевірок, затверджений Постановою ФСС з ТВП від 22.12.2010 р. № 29.

Які  особливості проведення перевірок ФСС за новими правилами? 

Метою здійснення перевірок є :

Згідно п. 2.1 Порядку № 23 перевірки проводяться з метою:

  • здійснення контролю за використанням страхових коштів Фонду, обґрунтованістю виплати матеріального забезпечення, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання;
  • виявлення та підтвердження неправомірно витрачених сум страхових коштів та/або вартості наданих соціальних послуг, нецільового використання коштів, невикористаних коштів Фонду, забезпечення своєчасного та повного повернення таких коштів до бюджету Фонду.

 

Місце проведення перевірок:

Згідно п. 2.2 Порядку № 23 перевірки здійснюються посадовими особами Фонду за місцезнаходженням страхувальника або в приміщенні робочого органу виконавчої дирекції Фонду (його відділення) за згодою (письмовою заявою) страхувальника та за умови надання ним усіх необхідних документів для проведення перевірки.

При цьому до участі в перевірках страхувальників не повинні залучатися посадові особи Фонду, якщо обставини свідчать про наявність реального, потенційного конфлікту інтересів, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття ними рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання визначених Законом N 1105 повноважень.

 

Види перевірок:

Згідно п. 2.4 Порядку № 23 посадові особи Фонду мають право проводити камеральні та документальні (планові або позапланові; виїзні або не виїзні) перевірки. 

Під час перевірок перевіряється:

  • достовірність відомостей, поданих страхувальниками для отримання страхових коштів Фонду;
  • дотримання порядку використання страхувальниками виділених йому страхових коштів Фонду.

 


Призупинення виплат від ФСС

Звертаємо увагу!

Фонд соціального страхування тепер вправі зупиняти виплати в разі відмови або перешкоджання з боку страхувальника у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним до Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання страхувальником страхових коштів Фонду.

Рішення про зупинення виплат з Фонду приймається керівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду, яке оформлюється відповідним наказом.

Поновлення виплат з Фонду здійснюється за умови усунення порушень, що призвели до зупинення таких виплат.

Повідомлення про прийняте рішення про зупинення (поновлення) виплат з Фонду направляється страхувальнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше наступного робочого дня після прийняття такого рішення.

Доводимо до відома те що,  ФСС має право проводити свої перевірки під час карантину та наразі вже є складений графік перевірок на 4 квартал. З ним можна ознайомитися на сайті Фонду СС. 

 Начальник відділення    Морар С.С.