В полі зору комісії з питань ТЕБ та НС ‑ епідемічна ситуація

6 листопада відбулося позачергове засідання комісії з питань ТЕБ і НС Новодністровської міської ради з єдиним на порядку денному питанням: про розвиток епідемічної ситуації на території Новодністровської ОТГ, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Головний лікар Центру ПМСД м.Новодністровськ Тетяна Щаслива доповіла, що кількість захворювань щодня зростає. Про це свідчить статистика. За жовтень в цілому було відібрано 267 зразків для аналізів, 128 з них виявились позитивними. За перших п’ять днів листопада проведено 48 заборів, 18 з них – позитивні. Для порівняння: за аналогічний період минулого місяця (1 – 5 жовтня) було зібрано 21 зразок, 13 – позитивних. Пацієнти із підтвердженим covid – 19 мають різне самопочуття. Більшість, хто безсимптомний, перебувають на самоізоляції, важкохворі направляються до Сокирянської районної лікарні.

Незважаючи на те, що працівники усіх медичних закладів працюють зараз у надзвичайно напруженому режимі, Тетяна Іванівна закликає усіх, хто відчуває небезпечні симптоми, не займатися самолікуванням. Наполягає, що температуру 37,5 – 38 градусів збивати не варто, жарознижувальні приймати аж після 38,5. Приймати антибіотики без призначення лікаря також не потрібно і навіть шкідливо. Тому в першу чергу необхідно звертатися хоча б у телефонному режимі до свого сімейного лікаря, який і визначатиме подальші кроки. Просить також звертатися до лікарів тих людей, які виявили бажання і за власний кошт пройшли обстеження на коронавірус. Результати тестування містять специфічну інформацію, яку повинні прочитувати медики.

Головний лікар також наголосила, що далеко не всі пацієнти з підвищеною температурою тіла неодмінно мають covid. З 2 по 5 листопада діагностовано 80 випадків ГРВІ, більшість яких в осіб віком від 30 до 64 років (58 осіб). Минулого тижня діагноз ГРВІ поставлено 107-м пацієнтам.

Тетяна Іванівна поінформувала також про те, Міністерство охорони здоров’я закликає громадян, які мають нез’ясовані питання, звертатися до Контакт-центру МОЗ з питань COVID-19 за телефоном: 0 800 60 20 19або за електронною адресою: writetocorona@protonmail.com.

Члени комісії з питань ТЕБ і НС також заслухали інформацію мобільної групи, яка контролює дотримання на території Новодністровської ОТГ вимог карантину. Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Ігор Нажига повідомив, що в цілому ситуація контрольована. При проведенні перевірок, зокрема, встановлено, що заклади громадського харчування працюють до 18-ої години, контролюють кількість клієнтів у приміщеннях тощо. В закладах торгівлі переважна більшість покупців дотримуються маскового режиму та дистанціюються. Дещо покращився стан справ і на міському ринку, хоча, як наголосив начальник КП «Новодністровський житловик» Анатолій Білоткач, абсолютне виконання всіх карантинних вимог на ринку неможливе передусім через людський фактор. Але попри це, комісія погодила продовжити роботу ринку з неухильним дотриманням правил епідемічної безпеки ще на тиждень, а потім повернутися до розгляду цього питання. Тож якщо громадяни самі відповідально не відноситимуться до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, роботу міського ринку доведеться припинити.

Окремо було обумовлено щодо функціонування закладів освіти. В результаті обговорення вирішено, що дошкільні навчальні заклади продовжать роботу в уже встановленому режимі – з дотриманням усіх поставлених до них вимог. З такими ж умовами учні філії ОЗЗСО «Новодністровська гімназія» (молодша школа) з понеділка 9 листопада підуть на навчання в свій заклад, а ОЗЗСО «Новодністровська гімназія» та ЗЗСО ІІ – ІІІ ступенів продовжать навчання дистанційно.

Комісія з питань ТЕБ та НС Новодністровської міської ради звертається до всіх мешканців Новодністровської ОТГ, керівників підприємств, установ та організацій з переконливим проханням дотримуватися епідемічної безпеки: носити в громадських приміщеннях засоби індивідуального захисту, дистанціюватися від інших осіб, проводити дезінфекцію та провітрювання приміщень, берегти себе та оточуючих!