Відбулася ще одна позачергова сесія депутатів VII скликання

10 листопада обранці новодністровської громади VII скликання вже втретє зібралися на позачергову (після планової 22 жовтня) сесію міської ради. Необхідність такого зібрання була викликана нагальними питаннями, що потребують термінового розгляду.

Передусім – зміни до місцевого бюджету. Проектом рішення було запропоновано скоротити заплановані суми видатків по окремих статтях (кошти, що з тих чи інших причин у цьому році вже не можуть бути освоєні) і за рахунок цього збільшити видатки на первинну медичну допомогу ‑ 150 тисяч гривень. Також кошти, отримані від продажу землі, в сумі 174 тисячі гривень, за клопотанням відділу гуманітарної політики, направити на придбання дев’ятьох плазмових телевізорів та п’ятьох кольорових принтерів в дошкільні навчальні заклади для реалізації ними програми «Впевнений старт».

На пропозицію депутата щодо спрямування усіх вільних коштів на медицину і, зокрема, придбання для Центру ПМСД кисневого концентратора, головний лікар Тетяна Щаслива повідомила, що використання такого приладу в закладі первинного рівня не передбачається.

«Питання функціонування закладів охорони здоров’я на даний час у нас в пріоритеті, ‑ запевнила присутніх секретар міської ради Наталя Цимбалюк. ‑ Адже всім відомо, що саме медики стоять на передовій в боротьбі з пандемією. Тому на кожній сесії ми не лише розглядаємо це питання, а й намагаємось матеріально підтримати нашу медицину. В жовтні ми прийняли рішення про збільшення видатків на первинну медичну допомогу на 150 тисяч гривень. Сьогодні передаємо ще 150 тисяч. До того ж працівники усіх бюджетних закладів міста перераховують Центру ПМСД одноденний заробіток як благодійну допомогу. А заклад вправі самостійно вирішувати, як використовувати ці кошти – покращувати матеріальну базу, чи стимулювати працівників».

«Рішення про розподіл коштів не приймається одноосібно, ‑ запевнила Тетяна Іванівна. – Для цього створено комісію, до складу якої входять і лікарі, і медсестри, і фельдшери, працівники денного стаціонару. Колегіально ми визначаємо проблеми і приймаємо рішення про розподіл коштів».

Про те, що наші медики зараз працюють з надзвичайно великим навантаженням і до того ж з риском для власного здоров’я, говорилося на сесії вже не раз. І саме для того, щоб втримати персонал, необхідне матеріальне заохочення, адже заробітні плати на сьогоднішній день у них насправді мізерні в порівнянні з відповідальністю, яка лягла на їхні плечі.

В результаті проект рішення «Про внесення змін до місцевого бюджету Новодністровської ОТГ на 2020 рік» було прийнято за основу і в цілому.

В ході розгляду «Звіту про виконання місцевого бюджету Новодністровської ОТГ за 9 місяців 2020 року» начальник фінансового управління Валентина Ферсанова зазначила, що з різних причин цьогорічний бюджет дуже складний. За попередніми підрахунками недоотримання складає близько 5 мільйонів гривень. У зв’язку з чим у грудні можуть виникнути проблеми з виконанням Новодністровською міською радою фінансових зобов’язань.

Також 115-ою сесією VII скликання прийнято зміни до Програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» Новодністровської ОТГ на 2020 рік і затверджено таку ж програму на 2021 рік, затверджено Положення про порядок відшкодування витрат за надання пільг з послуг зв’язку окремим категоріям громадян Новодністровської ОТГ та затверджено технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальної власності.