COVID – 19! Запроваджуються нові обмеження

12 листопада комісія з питань ТЕБ та НС Новодністровської міської ради заслухала інформацію про стан епідемічної ситуації на території міста та прийняла відповідні рішення.

Головний лікар Центру ПМСД м.Новодністровськ Тетяна Щаслива доповіла, що з 1 по 11 листопада працівниками Центру було зібрано 102 зразки аналізів для проведення тестів, 41 з них виявився позитивним. Частина пацієнтів зараз лікується стаціонарно в Сокирянській райлікарні, частина перебуває на амбулаторно-клінічному лікуванні. Тетяна Іванівна наголосила, на даний час є роз’яснення МОЗ і Національної служби здоров’я про те, що пацієнти з пневмоніями легкої і середньої форми тяжкості можуть і повинні перебувати на амбулаторно-поліклінічному лікуванні. В цілому на даний час є близько 60 хворих на covid – 19, цифра ця постійно змінюється, адже одні пацієнти видужують, а інші починають хворіти.

Тетяна Щаслива також повідомила, що стаціонар Сокирянської районної лікарні, навіть з додатково перепрофільованими відділеннями, вичерпує свій ресурс. Також там катастрофічно бракує коштів на придбання кисню, один балон якого коштує близько 15 тисяч гривень.

На працівників Центру ПМСД м.Новодністровськ також лягає велике навантаження, до медзакладу звертається дуже багато людей. Разом з тим, у двох медиків підтверджено, ще один госпіталізований, результатів щодо його тесту на даний час ще отримано. Втішно, що інфікованих covid – 19 дітей немає.

Але вражає безвідповідальність деяких дорослих, які, знаючи про свій діагноз, отримавши необхідні процедури, йдуть на роботу, наражаючи таким чином себе на ускладнення хвороби, а колег на небезпеку захворіти. Тетяна Іванівна заявила, що про подібні випадки інформація направлятиметься до правоохоронних органів

Начальник відділу гуманітарної політики Людмила Пастушок поінформувала присутніх про епідемічну ситуацію в закладах освіти. «У школах все стабільно і загрози немає. Складна ситуація в ДНЗ «Ромашка», ‑ повідомила Людмила Леонідівна. – Вся адміністрація садочка зараз на лікарняному. В одного з помічників вихователя підтверджено covid, тому вся група пішла на самоізоляцію. Остерігаючись спалаху, директор ДНЗ просить відправити заклад на карантин».

Члени комісії обговорили отриману інформацію та повноваження комісії щодо обмежень і дозволів на функціонування закладів. В результаті проголосували за те, що всі навчальні установи, окрім ДНЗ «Ромашка» продовжують працювати, згідно попереднього протоколу. А саме: гімназія та ЗНЗ ІІ – ІІІ ступенів навчаються дистанційно, молодша школа відвідує заклад, крім групи дітей, батьки яких написали заяви про проведення навчання дистанційно. ДНЗ «Радість» і «Теремок» працюють, «Ромашка» з понеділка 16 листопада відправляється на п’ять днів карантину з проведенням моніторингу захворюваності персоналу та вихованців.

Далі комісія обговорила і проголосувала за запровадження на території Новодністровської ОТГ «карантину вихідного дня», який діятиме з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, що передбачає заборону на:

• приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування;
  • приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
  • приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

– торгівлі продуктами харчування в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;

– провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів –

– поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

– діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, окрім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки;

– діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

В ході розгляду порушеного питання було надано роз’яснення, що перехід України від «адаптивного» карантину до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають «помаранчевому» рівню епідеміологічної небезпеки не означає послаблення обмежень на територіях, віднесених до «червоної» зони, а навпаки – посилення на тих, що вважалися «зеленими».

Окремо комісія обговорила питання щодо діяльності міського ринку. Секретар міського ради, голова комісії з питань ТЕБ та НС Наталя Цимбалюк наголосила, що функціонування ринку можливе лише за умови виконання усіх запобіжних заходів, і звернулася до присутніх підприємців: «У вас має бути все, як того вимагає нинішнє законодавство. Обов’язково ви маєте працювати в засобах індивідуального захисту, у вас мають бути захисні екрани, антисептики, урни для використаних масок та рукавичок, по можливості проводити дезінфекцію. І ви не маєте права обслуговувати людей, які не одягнули маски. Категорично! Лише за умови виконання цих правил ринок буде функціонувати. І ви, як найбільш зацікавлені в цьому особи, маєте нам допомагати». Ці ж самі вимоги повторив і начальник районного управління Держпродспоживслужби Іван Лисий. Голосуванням члени комісії дозволили роботу міського ринку за умови дотримання карантинних вимог.

Отож:

• ДНЗ «Ромашка» з понеділка 16 листопада відправляється на карантин;
  • з 00:00год. суботи до 00:00год. понеділка запроваджується «карантин вихідного дня»
  • перебування без засобів індивідуального захисту на міському ринку заборонено!