Комісія з питань ТЕБ та НС. Про епідемічну ситуацію і протокольні рішення

Комісія з питань ТЕБ та НС.
Про епідемічну ситуацію і протокольні рішення

Засідання комісії з питань ТЕБ та НС Новодністровської міської ради 27 листопада розпочалося, як зазвичай, з інформації від головного лікаря КНП «Центр ПМСД м.Новодністровськ» Тетяни Щасливої. Передусім вона поінформувала про ситуацію в Чернівецькій області. Станом на 26 листопада офіційно підтверджено 526 випадків зараження коронавірусом. Усього лабораторний центр опрацював 1410 зразків. 177 буковинців видужали. Загальна чисельність інфікованих в області від першого встановленого випадку складає 33 018 осіб. 14 813 наших краян зуміли побороти недугу.

Щодо поширення коронавірусного захворювання в м.Новодністровськ Тетяна Іванівна повідомила, що з 20 по 24 листопада у 54-ох пацієнтів були відібрані зразки для аналізів на наявність covid – 19. З них 26 зразків виявились позитивними. Тобто статистика показує, що приблизно половина протестованих пацієнтів мають covid. Сьогодні до лабораторії відправляються це близько 30-ти зразків.

В загальному за листопад тестування уже пройшли 210 новодністровців, 86 з них отримали позитивний результат. Якщо порівнювати з минулим місяцем, то кількість проведених аналізів приблизно така ж ‑ у жовтні було відібрано 267 зразків і знову ж таки, приблизно половина з них (128) виявились позитивними. Якщо статистика збережеться і з відібраних сьогодні 30-ох зразків половина покажуть плюс, то в цілому картина листопада дещо краща, як в жовтні, але це все одно дуже високий рівень захворюваності і велике навантаження на медиків. У понеділок, до прикладу, лише за електронний реєстром ми мали 180 людей, це дуже багато, враховуючи, що два лікарі у нас відсутні.

На даний час хворі з легкими формами пневмонії проходять лікування амбулаторно, одна пацієнтка з Новодністровська перебуває в реанімації Сокирянської районної лікарні, інші, зі складними випадками, – в інфекційних відділеннях цієї лікарні. Варто зауважити, що в лікарні є проблеми з медичним киснем, витрати великі, а основне лікування важкохворих на covid – це киснева дотація, яка проводиться лише в умовах стаціонару.

Також Тетяна Іванівна подякувала усім небайдужим новодністровцям, працівникам підприємств та установ, які відгукнулися на ініціативу міського голови Наталі Цимбалюк і вже долучилися до акції з перерахунку одноденного заробітку на потреби Центу ПМСД. Наразі кошти надійшли від «Мехтарнсбуду», Територіального центру соціального обслуговування, відділу культури, відділу гуманітарної політики, фінансового управління та міської ради.

Наталя Олександрівна висловила сподівання, що ця акція не зупиниться і бюджетні установи стануть прикладом для колективів інших організацій, які також візьмуть у ній участь, проявивши таким чином вдячність і повагу до людей у білих халатах.

Далі комісія з питань ТЕБ і НС Новодністровської міської ради ухвалила ряд протокольних рішень щодо функціонування міста в умовах карантину:

•   В ЗДО «Радість» продовжується карантин.
  •   ЗДО «Ромашка», ЗДО «Теремок», молодша школа функціонують у штатному режимі.
  •   ЗОШ ІІ – ІІІст. відновлює роботу у штатному режимі.
  •   ОЗЗСО «Новодністровська гімназія» працює у дистанційному режимі.
  •   Заняття відділення художньої гімнастики та баскетболу ДЮСШ проводити в спортзалі ЗОШ ІІ – ІІІ ст.
  •   Міський ринок функціонує з дотриманням усіх карантинних норм і обмежень.
  •   Всі суб’єкти господарювання суворо дотримуються протиепідемічних заходів.
  •   На території Новодністровської ОТГ продовжує діяти «карантин вихідного дня» (з 00.00год. суботи до 00.00год. понеділка).