Запали свічу!


У четверту суботу листопада Україна та світ відзначає День пам’яті жертв голодоморів. Цього дня світова спільнота згадує у молитвах невинних жертв, що стали болючою пам’яттю, глибинною історичною травмою для багатьох народів.

Ніщо не може бути ціннішим, ніж людське життя! Голодомор – це геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити його, цілком чи частково. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України, що спричинив загибель мільйонів українців. Досі дослідники встановлюють імена убитих голодом людей, місця масових поховань жертв Великого Голоду, знаходять конкретні накази, розпорядження і телеграми комуністичної влади. Досі невідома точна чисельність загиблих.

Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Запроваджені карантинні обмеження вносять зміни у формат проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам’яті жертв Голодомору. До 87-мих роковин Голодомору в Україні, Український інститут національної пам’яті розпочинає інформаційну кампанію «Збережи пам’ять. Збережи правду». Метою кампанії є вшанування жертв Голодомору в Україні та збереження пам’яті про геноцид українців комуністичним режимом. Зокрема, наголосити, що збереження пам’яті ‑ це не абстракція, а конкретні дії, наприклад запис спогадів родичів, які були очевидцями геноциду, передати до музею сімейні реліквії, які належали родичами під час Голодомору чи просто згадати про рідню, якій довелось пережити один з найжахливіших злочинів радянського тоталітарного режиму.

Також Інститут закликає долучитися до акції «Запали Свічку пам’яті». Де б Ви не були, 28 листопада о 16.00 вшануйте пам’ять про мільйони замучених голодом українців, засвітіть свічку і залиште її на підвіконні в пам’ять про мільйони замучених голодом українців. Схиліть голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом.