Карантинні обмеження як засіб запобігання поширенню covid

Традиційне п’ятничне засідання комісії з питань ТЕБ та НС Новодністровської міської ради відбулося 18 грудня. На порядку денному ‑ стан епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2, та обговорення і адаптація до умов Новодністровської ОТГ переліку обмежень, затверджених Урядом, які діятимуть з 19 грудня 2020 року на всій території України.

Про стан поширення коронавірусного захворювання на території Новодністровської ОТГ доповіла головний лікар КНП «Центр ПМСД в м.Новодністровськ» Тетяна Щаслива. Вона зазначила, що ситуація невтішна. З відібраних у 33-ох пацієнтів з підозрою на covid зразків, у 23-ох ПЛР-тести підтвердили захворювання. Серед них більшість (55%) – люди молодого віку, від 33 до 40 років, одна вагітна жінка та одна дитина 14 років. Впродовж тижня нових госпіталізацій хворих на коронавірус не здійснювалося, але громада втратила одного мешканця.

Також Тетяна Іванівна повідомила, що з 1 січня закінчуються контракти з медичними працівниками, які обслуговують денне відділення Центру ПМСД у вихідні дні, асигнування, виділені з місцевого бюджету на заробітну плату цих працівників, також закінчуються. У зв’язку з цим міський голова Наталя Цимбалюк висловила переконання, що денний стаціонар повинен продовжувати працювати в такому ж режимі, тому міська рада вишукуватиме кошти для можливості продовження контрактів.

Під час розгляду другого питання порядку денного членами комісії було наголошено, що затверджені КМУ обмеження забороняють проведення в закладах освіти масових заходів за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів. Начальник відділу гуманітарної політики запевнила, що в дошкільних навчальних закладах новорічні ранки проходитимуть в кожній групі окремо, без участі батьків та інших родичів. В інших закладах святкування відбуватиметься он-лайн. В такому ж режимі працюватиме відділ культури міської ради, передаючи музичні вітання громаді через інтернет-мережі.

Не відбудеться в цьому році і традиційно масштабного відзначення Дня енергетика. Про це повідомив член комісії з питань ТЕБ та НС, заступник директора філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» з загальних питань Василь Дейнеко. Лише безпосередньо на станції пройдуть урочистості за участю представлених до нагородження осіб та з дотриманням карантину. Василь Андрійович також повідомив, що в їхньому колективі на covid – 19 перехворів 41 працівник, 5 на даний момент хворіють.

Але члени комісії погодилися, що номінальний захід, присвячений відкриттю центральної ялинки міста, мусить відбутися, тож у п’ятницю 18 грудня о 16 годині вона офіційно засвітить старт новорічно-різдвяної пори. Головним акцентом буде нагадування про необхідність дотримуватися основних карантинних обмежень – застосування засобів індивідуального захисту та дотримання дистанції.

Згідно протоколу №50 позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Новодністровське відділення поліції контролюватиме на території Новодністровської ОТГ дотримання карантинних обмежень, затверджених Кабінетом Міністрів, які діють з 19 грудня 2020року, зокрема:

– носіння захисних масок;

– соціальної дистанції та здійснення визначених заходів дезінфекції в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, на ринку, у громадському транспорті;

– недопущення стихійної торгівлі.