Рубрика “Штрихи тижня”


В понеділок 14 грудня – апаратна нарада під головуванням міського голови. Опрацьовано протоколи попередніх нарад в частині виконання керівниками та спеціалістами отриманих доручень. Обговорено актуальні питання щодо економії енергоносіїв бюджетними закладами; утримання територій, прилеглих до споруд, що перебувають у власності суб’єктів господарювання; механізми транспортування з Чернівців до Новодністровська котельного обладнання для обігріву спорткомплексу; підготовки міста до відзначення новорічно-різдвяних свят тощо.


Впродовж тижня триває робота з підготовки до відзначення в місті новорічно-різдвяних свят. Через карантинні обмеження масових гулянь не проводитиметься, але орган місцевого самоврядування взяв за мету створити містянам та гостям хороший настрій святковим убранством Новодністровська. У зв’язку з цим проведено інформаційну кампанію щодо залучення цьому процесі всіх суб’єктів господарювання. Встановлено центральну ялинку. Різдвяне містечко в сквері Шевченка планується облаштувати до 25 грудня.


До Дня Святого Миколая, новорічних та Різдвяних свят спеціалісти служби у справах дітей вручили солодкі подарунки юним мешканцям міста пільгових категорій (дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям, які виховуються в сім’ях, що потрапили в складні життєві обставини та дітям, батьки яких були або є учасниками АТО/ООС).

Приємним доповненням до солодощів стали іграшки, отримані від Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.


15 грудня міський голова Наталя Цимбалюк та секретар міської ради Василь Лутчак як офіційно запрошені представники територіальної громади взяли участь у роботі першої сесії Дністровської районної ради. Новодністровськ у новоутвореному органі представлятимуть двоє депутатів – Анатолій Білоткач та Ольга Кучурка. Всього Дністровська районна рада налічує 42 депутати. На першому засіданні представники громад офіційно набули повноважень та отримали відповідні посвідчення. Також прийняли ряд рішень.


Відділ гуманітарної політики Новодністровської міської ради демонструє відповідальність, оперативність та ефективність в реалізації освітньої реформи (створення опорного закладу та центру професійного розвитку педагогічних працівників). Це було відзначено під час наради з керівниками органів управлінь освітою РДА, міської ради та об’єднаних територіальних громад, яка відбулася середу 16 грудня в Департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА. Заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко наголосила, що саме опорним закладам будуть надаватись пріоритети в фінансуванні та матеріально-технічному забезпеченні.


17 грудня керівництво міської ради на чолі з міським головою Наталією Цимбалюк побувало в Департаменті фінансів Чернівецької ОДА з представленням проекту бюджету Новодністровської міської територіальної громади на 2021 рік. В ході зустрічі були обговорені фінансові перспективи наступного року. Представництвом Новодністровської громади було доведено керівному органу потребу громади в дотації на передані державою повноваження.


В Новодністровську завершилась приписка до призовної дільниці юнаків 2004 року народження. З метою поглиблення знань, усвідомлення ролі захисника Вітчизни, підняття рівня патріотичного виховання для школярів було організовано та проведено зустріч з заступником військового комісара Сокирянського РВК, майором Іваном Серебрянським, в ході якої він ознайомив юнаків з особливостями вступу та навчання у вищих військових навчальних закладах.


Позачергове засідання виконавчого комітету відбулося 18 грудня. Основним на порядку денному було питання розгляду проекту бюджету Новодністровської міської територіальної громади на 2021 рік.

До обговорення були запрошені також депутати міської ради. Бюджет по доходах і видатках запланований в сумі 95 692 300грн. Проект бюджету виконкомом схвалено, у вівторок 22 грудня основний фінансовий документ громади розглядатиметься сесією міської ради.


18 грудня відбулось засідання комісії з питань ТЕБ та НС Новодністровської міської ради. Члени комісії заслухали про стан епідемічної ситуації, спричиненої поширенням коронавірусом SARS-CoV-2, обговорили отриману інформацію та нові карантинні вимоги, що затверджені Урядом України, які діятимуть з 19 грудня 2020 року на всій території України. Ухвалили низку протокольних рішень.


У п’ятницю 18 грудня напередодні Дня Святого Миколая, улюбленого дітворою свята щедрості і подарунків, центральна ялинка міста дала старт новорічно-різдвяної пори. Ялинку запалювали Миколай, міський голова, начальник відділу культури та юні новодністровці. Захід відбувся з дотриманням карантинних вимог і обмежень.