Міська рада за конструктивний діалог на благо громади


22 грудня депутати Новодністровської міської ради заслухали та обговорили звернення голови Сокирянської ОТГ Василя Козака щодо спільного утримання у 2021 році Сокирянської районної лікарні.

У зверненні, зокрема, йдеться про те, що для забезпечення належного функціонування Сокирянської районної лікарні у 2021 році необхідно близько 20 мільйонів гривень. Це витрати на оплату комунальних послуг, придбання медичних товарів та послуг, поточні ремонти приміщень, техніки, систем водо та енергопостачання, водовідведення, придбання кисню, продуктів харчування для стаціонарних відділень та інше. У зв’язку з тим, що Сокирянська міська рада не в змозі самостійно фінансувати районну лікарню, суміжним ОТГ пропонується взяти дольову участь в утриманні районної лікарні. Розрахунок проводився у відповідності до кількості мешканців ОТГ. Так, на бюджет Сокирянської ОТГ припадає понад 68% фінансування (більше 13,5млн.грн.), Вашковецької ОТГ – близько 10%, (близько2млн.грн), Новодністровcької територіальної громади ‑ більше 20% (близько 4млн.грн). Також у зверненні зазначено, що відсутність дольової участі новодністровської громади у фінансуванні районного медичного закладу змусить сокирянську владу внести додаткові витрати на фінансування районної лікарні до вартості платних послуг, які будуть надаватись жителям Новодністровської громади.

Керівництво Новодністровської міської ради дотримується думки, що реалізація медичної реформи та функціонування громад в єдиному медичному просторі спонукає органи місцевого самоврядування до тісної співпраці. У свою чергу, Новодністровська міська рада фінансує заклади охорони здоров’я міста, послугами яких користуються також і мешканці Сокирянської ОТГ. Керівниками цих закладів зафіксовано кількість звернень жителів ближніх сіл. В загальній кількості наданих за 11 місяців 2020 року закладами охорони здоров’я м.Новодністровськ медичних послуг охоплення сільського населення складає 36,2%. Витрати їх обслуговування несе новодністровський бюджет без жодних компенсацій.

Разом з тим, розуміючи, що процес реформування медичної галузі ще не завершений і гостро постали виклики, пов’язані із поширенням коронавірусного захворювання, влада міста Новодністровськ в міру можливостей підтримує Сокирянську районну лікарню. У першому кварталі 2020 року на потреби цього закладу Новодністровська міська рада перерахувала 900 тисяч гривень, що надійшли до міського бюджету як медична субвенція. Ще 250 тисяч гривень в цьому році було направлено на боротьбу з covid – 19.

В процесі обговорення порушеного питання на сесії всі сходились на думці про необхідність діалогу і співпраці. Але більшість присутніх висловлювались за доцільність визначення дольової участі громад в утриманні районної лікарні шляхом підрахунку кількості наданих закладом послуг, а не за кількістю населення. Адже не всі новодністровці звертаються саме до Сокирянської лікарні. До речі, за результатами анкетування, проведеного державною аудиторською службою, 24,94% опитаних мешканців міста віддають перевагу медзакладам, розташованим в обласному центрі, а 12,21% обслуговуються в медичних установах за межами області.

Також фахівцями наголошено, що перелік платних послуг, до яких пропонується внести додаткові витрати для мешканців м.Новодністровськ, доволі обмежений. До нього не можуть входити послуги, які надаються за направленнями сімейних лікарів.

В результаті, депутати зійшлися на думці щодо доцільності конструктивного діалогу, який призведе до плідної співпраці на благо громад.

https://www.youtube.com/watch?v=Ow6kxVyoMU4