Наталя Цимбалюк: новодністровська громада гідно упоралась із викликами 2020 року


Дорога новодністровська громадо! Ось і завершився 2020 рік. Він був не простим для нас, адже в усьому світі, в нашій країні і в нашій громаді нам довелося зустрітися із новими викликами – пандемією коронавірусної інфекції, карантинними обмеженнями, економічною кризою. Хочу з гордістю зазначити, що новодністровська громада гідно витримала усі випробування, проявила згуртованість, громадянську свідомість та взаємопідтримку. Попри дефіцит місцевого бюджету нам вдалося зберегти колективи наших закладів, усі наші бюджетні установи в повному обсязі були забезпечені заробітною платою та енергоносіями.

Проводжаючи 2020 рік, хочеться подякувати кожному, хто докладав зусиль, аби нам усім жилося краще і безпечніше, хто проявив активність і небайдужість у цих складних умовах. Передусім подяка нашим захисникам, які охороняють мирне небо над нами, боронять нашу незалежність від російського агресора.

У році, що минає, на передову також вийшли і наші лікарі. Від імені громади я дякую медикам, які довели, що вони справжні професіонали, що в будь-яких умовах самовіддано працюють для збереження здоров’я людей.

Велику роботу здійснили і працівники Територіального центру соціального обслуговування, які одні з перших були задіяні в боротьбі із поширенням коронавірусу. Мобільні групи чудово спрацювали для забезпечення найбільш необхідним одиноких людей похилого віку.

Непросто проходив і освітній процес. Педагоги, працівники садочків, учні та батьки змогли впоратися із новими вимогами до роботи, зокрема до запровадження дистанційного навчання. Щира подяка освітянам за нелегку працю. Я вважаю, що цей іспит наша громада також склала на відмінно.

Поряд з тим, що нам доводилось боротися із пандемією, ми витратили багато зусиль для збереження Новодністровської ОТГ у складі міста та 5 сіл. Новодністровці і мешканці прилеглих сіл на численних мітингах та акціях показали своє прагнення жити в одній громаді. Сьогодні боротьба триває уже в судах. Я впевнена у перемозі, адже за нами – правда і закон! Вірю, що новодністровська громада буде у початковому складі, який більш зручний для людей.

Принагідно дякую усім активістам, які пройшли разом із нами увесь непростий шлях децентралізації. Спасибі працівникам нашого Ломачинецького старостинського округу за самовіддану працю в умовах фактичного двовладдя у селі.

Хочеться подякувати усім нашим службам, які забезпечують життєдіяльність міста: відділенню поліції, рятувальній частині, працівникам суду, філії обласного Центру зайнятості, сервісним центрам Пенсійного фонду, Податкової інспекції, апарату Новодністровської міської ради та іншим структурам, без чиєї щоденної праці повноцінне життя громади неможливе.

Окремі слова вдячності усім платникам податків, за рахунок яких утримується інфраструктура міста. Надзвичайно приємно відчувати підтримку енергетичних підприємств, особливо нашого головного інвестора – ПрАТ «Укргідроенерго».

Хочу відзначити і наших підприємців, яким було нелегко працювати в умовах карантинних обмежень. Попри усі економічні труднощі, у нас склався налагоджений діалог, підприємці відгукуються на наші ініціативи. Наприклад, приємно, що цього року багато торгових точок прикрашені ілюмінацією – це створює справжній святковий настрій.

Дякую працівникам ТОВ «Аванті+», чия щоденна праця спрямована на підтримку благоустрою міста, утримання житлового фонду та вивезення сміття, ДКП «Управління «Тепловодоканал», яке, окрім їхньої основної роботи, завжди підкладає міській владі плече у вирішенні багатьох нагальних питань.

Окрема вдячність і повага відділу культури, який, попри обмеження у проведенні масових заходів, зміг себе проявити на високому рівні у онлайн форматі. Подяка за роботу відділу молоді і спорту та усім спортсменам, які захищали честь нашої громади цього року.

Незважаючи на усі труднощі, які траплялися у 2020 році, у нас було чимало позитивних звершень. Завдяки ПрАТ «Укргідроенерго» вперше за багато років у місті було здійснено капітальний ремонт основних доріг, роботи будуть продовжені навесні. За рахунок соціальних коштів багато проектів знаходяться в процесі реалізації.

Знову ж таки, завдяки соціальним коштам та підтримці європейських партнерів, наш Центр надання адміністративних послуг переїхав у нове ошатне приміщення, яке відповідає європейським вимогам.

Проведено частину робіт з реконструкції басейну ДЮСШ, здійснено ремонт у ігровому залі Спорткомплексу. На черзі роботи на внутрішніх мережах та встановлення газової котельні.

Ми значно покращили ситуацію із вуличним освітленням. Нові лінії з’явилися у приватному секторі, було відновлено роботу ліхтарів на ділянках, які вже багато років не освітлювались. У місті встановлено рекордну кількість нових лавочок. Робота у цьому напрямку буде продовжуватись і в наступному році.

Навіть із неприємної ситуації із сміттєзазвалишем ми змогли винести позитивні зрушення для громади. Зроблено важливі кроки для того, аби у нас було побудовано сміттєпереробний завод. Ми встановили додаткові контейнери для сортування сміття – окрім пластику, іще для паперу та скла.

Також у 2020 році Новодністровська громада не стояла осторонь реформ, які запроваджує держава – медичної і освітньої.

Для збереження вузькопрофільних спеціалістів було створене Комунальне некомерційне підприємство «Новодністровська поліклініка», неодноразово виділялися гроші для його підтримки. За кошти місцевого бюджету було закуплено обладнання. Плануємо і надалі продовжувати зміцнювати матеріальну базу, щоб заклад міг надавати якнайбільше послуг для населення, докладати максимум зусиль для того, щоб його зберегти і розвинути. Виділялись кошти і на підтримку Сокирянської ЦРЛ.

У Новодністровську створено опорний начальний заклад, який відповідає усім вимогам. Тому ми сподіваємось на виділення додаткових державних коштів, а отже ‑ на покращення умов навчання для наших дітей. Усього з місцевого бюджету було виділено близько 2,5млн.грн. для покращення у сфері освіти. У рамках програми «Впевнений старт» у садочки міста було придбано 10 телевізорів, 5 багатофункціональних принтерів, оновлено харчоблоки, влаштовано ресурсну кімнату у ЗНЗ ІІ-ІІІ ст., кабінет логопеда, для всіх закладів закуплено електричні рушники (сушки), мультимедію, сигналізацію та сповіщення тощо.

Розпочато роботу із переведення дитячого відділення Територіального центру з приміщення лікарні у більш комфортні умови – у дитячий садок «Теремок». З січня 2021 року буде діяти Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників.

Працюємо і над доступністю наших закладів – встановлено сучасний пандус у опорному закладі, завершуються аналогічні роботи у Центрі ПМСД, розпочинаються у поліклініці.

Хочеться також зазначити, що влада знає про усі проблеми міста і постійно вживає заходи для їх вирішення. До прикладу, у 2020 році, нарешті, розпочато реалізацію програми контролю над чисельністю безпритульних тварин. Були виділені кошти для стерилізації тварин та облаштовано притулок для тимчасової їх перетримки.

Від імені громади дякую усім волонтерам, які витрачають свій час та кошти для того, аби зменшити гостроту проблеми бродячих тварин. Ми плануємо і в наступному році виділяти кошти для гуманного зменшення кількості безпритульних тварин.

Важливо, що у 2020 році у Новодністровську місцеві вибори пройшли демократично, обрано нову владу – депутатський корпус, виконавчий комітет. Мешканці міста обрали досить гарну команду, яка поєднує досвід, молодість, професійність, має свіже бачення розвитку громади. Одним із пріоритетів є діалог з громадою та прозорість роботи влади. Адже тільки коли влада і громада будуть чути один одного, можлива правильна стратегія і сталий розвиток громади.

Варто зазначити, що місту Новодністровськ та його комунікаціям вже майже 50 років, тому, на жаль, деколи трапляються перебої водо- чи електропостачання. Хочу запевнити, що жодний випадок не залишається поза увагою і відповідні служби одразу займаються ліквідацією аварійних ситуацій. Нинішня каденція розуміє першочергові потреби нашої громади, тому саме на них ми будемо робити акцент у нашій роботі, аби надалі траплялося якомога менше форс-мажорів.

Дорогі мешканці нашої громади! Ось ми уже на порозі 2021 року. Закликаю усіх бути добрішими, із розумінням ставитися один до одного, тому що лише в єдності нам вдасться досягнути гарних результатів! Ми маємо велику надію, що 2021 рік буде роком можливостей, адже ми стали більш загартованими, досвідченими і знаємо, як нам діяти далі. Сподіваюсь, що в новому році ми зможемо повернутися до звичного життя без карантинних обмежень.

Щиро бажаю, щоб у кожній сім’ї панували мир, злагода, любов і достаток! З Новим роком та Різдвом Христовим!