Сокирянське районне управління ГУ Держпродспоживслужби застерігає

Звіт про результати дослідження патологічного матеріалу Чернівецької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби засвідчив, що в масетерах лисиці, яку відстрілено на території Новоселицької сільської ради Кельменецького району виявлено збудник трихінельозу. Нині на польові мисливські угіддя навколо села Новоселиця накладено трирічний карантин, а в радіусі 30 кілометрів, що охоплює і територію Сокирянського району проводитимуться заходи з ліквідації осередку трихінельозу згідно з рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сокирянській районній державній адміністрації та затвердженого плану заходів «Щодо недопущення розповсюдження трихінельозу тварин на території району в радіусі 30 км від випадку виявлення трихінельозу в лисиці, відстріляної в польових мисливських угіддях на території Кельменецького району».

Трихінельоз ‑ це гельмінтозна хвороба, збудником якої є живородна нематода. Хворіють трихінельозом свині, коні, собаки, коти, дикі кабани,ведмеді,вовки, лисиці, їжаки, інші всеїдні та м’ясоїдні ссавці а також люди. Основними факторами передачі трихінельозу людині є уражена личинками трихінел свинина (м’ясо, сало, інші продукти забою) та конина. Основним джерелом зараження трихінельозом є свинина, а також м’ясо диких кабанів, ведмедів, яке містить у собі личинки трихінел. Особиста профілактика трихінельозу полягає в тому, щоб вживати в їжу тільки обстежене на трихінельоз м’ясо свиней і диких тварин. Про небезпеку трихінельозу повинні знати мешканці нашого міста та району, які нерідко являються покупцями продукції тваринного походження (безпосередньо м’яса) в невстановлених для торгівлі місцях, без супровідних документів, які засвідчують його якість та безпеку. Можливо не розуміючи небезпеки,а можливо і свідомо, намагаючись зекономити кошти, хоча питання економії в даному випадку досить сумнівне, адже вилікувати від трихінельозу не допоможуть ніякі заощадження. Наявність експертизи обов’язкова для м’ясопродуктів, оскільки навіть точне дотримання технології при приготуванні м’яса та копченостей не гарантує знищення трихінел.

Трихінельоз-болісна хвороба на все життя,адже недуга невиліковна. Людина на все життя залишається інвалідом, у тяжких випадках хвороби може привести до паралічу дихальних шляхів та смерті.

Бережіть своє здоров’я!

Начальник Сокирянського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Іван ЛИСИЙ