20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні

Пам’ятний день встановлено указом Президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності ,захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Євромайдан, що вилився у Революцію Гідності, увійшов в історію України як символ жертовності, патріотизму і героїзму, як наймасштабніший протест громадян у новітній історії України. Він у черговий раз довів, що в найкритичніші періоди є герої, готові пожертвувати собою заради майбутнього всього суспільства. Ними стали Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги і самовідданості, 107 найкращих українців, різних за віком, статтю, освітою…

Сьогодні, в умовах війни на сході, маємо частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність. Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права і свободи. Завдяки Євромайдану Україну у світі почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити свій суверенітет. А Небесна Сотня стала взірцем та джерелом натхнення для наших воїнів, які гідно захищають територіальну цілісність України, утверджуючи право людини на вільне життя.