Регіональна влада рекомендує вжити заходів щодо попередження поширення covid – 19


Стрімке зростання кількості випадків захворювання на covid – 19 на Буковині та заходи з протидії його поширенню – такою була тема он-лайн наради керівників об’єднаних територіальних громад області під головуванням заступників голови Чернівецької ОДА Богдана Ковалюка та Наталії Гусак, у якій взяла участь міський голова Новодністровької ТГ Наталя Цимбалюк. В першу чергу керівництвом були «відзначені» громади, які не дослухались до рекомендацій обласної комісії з питань ТЕБ та НС і не перевели в дистанційний режим роботи заклади освіти.

На нараді, зокрема, зазначено, що останніми днями кількість пацієнтів із діагнозом covid – 19 фактично у всіх районах суттєво збільшилась, а відповідно і заповнюваність відділень для лікування хворих на коронавірус. Невтішні й прогнози фахівців щодо Чернівецької області, тому йдеться про розгортання нових ліжкомісць для госпіталізацій та контрактування додаткових бригад. Щоб уникнути переходу регіону в «червону» зону та повного локдауну, органам місцевого самоврядування рекомендується вжити заходів для попередження поширення covid – 19. Зважаючи на те, що діти часто бувають безсимптомними переносниками вірусу, в першу чергу йдеться про переведення шкіл та позашкільних закладів у дистанційний режим роботи, щоб розірвати ланцюжок соціальних контактів (це не стосується дошкільних закладів). Пропонуються також певні обмеження щодо роботи закладів громадського харчування.

Ситуація в Новодністровській територіальній громаді перебуває під контролем. У п’ятницю 19 лютого комісія з питань ТЕБ та НС Новодністровської міської ради прийняла рішення щодо дистанційного навчання в старшій школі. Рішення про запровадження інших обмежень прийматимуться на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС, яка відповідно реагуватиме на санітарно-епідемічну ситуацію в місті.