Рубрика “Штрихи тижня”

Цього тижня впала «стіна плачу» ‑ саме так назвали в соцмережах підпірну стінку зеленої зони території міської лікарні. Довгий час об’єкт загрожував обвалом та небезпекою для пішоходів. Зараз бетонну стіну демонтовано. Роботи проведені силами ТОВ «Будмонтажсервіс ‑ 1» та ТОВ «Аванті+» на прохання керівництва міста. Кошти з міського бюджету на демонтаж стіни не витрачались.

6 квітня відбулося зібрання кандидатів до складу Новодністровської молодіжної ради. Відповідно до положення, в цьому органі працюватиме на громадських засадах 21 чоловік віком від 14 до 35 років. Кандидати до складу молодіжної ради йдуть шляхом самовисування або їх делегують комунальні і державні установи та виробничі підприємства. На зборах присутнім окреслили основні завдання молодіжної ради, її функції та повноваження.

7 квітня 12 новодністровських юнаків та дівчат, які готуються до навчання у вищих військових навчальних закладах, пройшли повторний медичний огляд обласною військово-лікарською комісією.  Довезення допризовної молоді до Чернівецького обласного збірного пункту м.Кіцмань організували відділ з питань НС, ЦЗ та ВОС Новодністровської міської ради спільно із Сокирянським РТЦК та СП.

Відповідно до розпорядження міського голови задля регулювання питань безпечної життєдіяльності населення, оперативного реагування служб і сил цивільного захисту, на основі господарської групи при Новодністровській міській раді створено диспетчерську службу. За номером 098 087 61 61 диспетчери прийматимуть телефонні дзвінки та інформуватимуть про отримані повідомлення керівний склад міської ради.

За ініціативою мешканців приватних будинків у міській раді було проведено робочу нараду з питання централізованого водопостачання та водовідведення вулиць котеджної та дачної забудови. Спеціалісти міської ради підтвердили наявність цих мереж у генеральному плані міста, а керівники ДКП «Управління Тепловодоканал» запевнили, що при вжитті комплексу заходів реалізація цього проекту ймовірна.

Цього тижня до міста Новодністровськ доправлено обладнання газової котельні, яка була придбана за так звані «соціальні» кошти ще у 2012 році для спортивного комплексу. Дотепер котельня перебувала на зберіганні у Чернівцях. Згідно проведеної експертизи, устаткування справне та придатне для встановлення і експлуатації. Обладнання габаритне, тож його транспортування здійснювалося за дві ходки.

Новодністровська міська рада використала 100 тисяч гривень коштів місцевого бюджету на проведення експертизи ліфтів у житлових будинках. Без експертних висновків дозвіл на роботу підйомників не видається, тож вони могли бути зупинені. Технічна експертиза ліфтів, термін експлуатації яких становить більше 25 років, проводиться один раз на два роки, комплексна – раз на три роки.

8 квітня відбулася позачергова сесія Новодністровської міської ради. Розглянуто 5 питань порядку денного, зокрема, щодо змін до бюджету міста. Рішенням сесії до місцевого бюджету враховано 1 500тисяч гривень освітньої субвенції, отриманої від держави, та 428 тисяч гривень (сума дебіторської заборгованості на початок 2021 року) – від Чернівецької ОДА на оплату енергоносіїв. Повертаються також 4 672 тисячі гривень «соціальних» коштів, що не були використані у минулому році.

Відділом інвестицій та євроінтеграції міської ради підготовлено і подано до Міністерства цифрової трансформації України документи для отримання державної субвенції на придбання робочої станції для оформлення та видачі біометричних паспортів (в тому числі закордонних). У свою чергу, Новодністровська міська рада гарантує співфінансування у розмірі 30% від вартості обладнання.

6 – 7 квітня відбулися засідання постійнодіючих комісій виконавчого комітету. Членами комісій проведено продуктивну роботу, детально вивчені усі питання, що винесені на розгляд виконкому. Питання про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами по м.Новодністровськ, ініційоване ТОВ «АВАНТІ+», комісія з питань економіки та фінансів залишила на доопрацювання до чергового засідання, яке відбудеться 14 квітня.

В місті триває місячник санітарної очистки та весняного благоустрою. До прибирання долучаються трудові колективи установ, підприємств і організацій. Розпочались роботи з озеленення міста, підготовки клумб до висаджування квітів. На міському кладовищі тривають роботи з благоустрою, зокрема насипання доріжок та фарбування малих архітектурних форм.