Ситуація з поширенням covid – 19 загострилася. Комісія ТЕБ та НС ухвалила рішення щодо посилення карантинних обмежень

9 квітня на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС Новодністровської міської ради було заслухано інформацію щодо поширення на території Новодністровської міської територіальної громади коронавірусної інфекції covid – 19. Головний лікар Центру ПМСД м.Новодністровськ Тетяна Щаслива повідомила, що за поточний тиждень зроблено 78 експрес-тестів, 27 з них виявилися позитивними. Метод ПЛР застосовано у 24-ох випадках, в результаті 18 підтверджено. До Сокирянської лікарні госпіталізовано 13 пацієнтів, і це дуже велика кількість – наголосила Тетяна Іванівна. Також вона зачитала присутнім щойно отриманий з департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА наказ, згідно з яким закладам охорони здоров’я м.Новодністровськ та м.Сокиряни наказано пацієнтів з підозрою та підтвердженим діагнозом covid – 19 транспортувати для госпіталізації в Кельменці, Хотин та Новоселицю. Така вимога пов’язана з тим, що Сокирянська лікарня заповнена, вільних ліжок для хворих з ускладненнями, викликаними коронавірусною інфекцією, вже немає.

На сьогоднішній день щеплення від covid – 19 отримали 150 новодністровців. Робота триватиме, на початку наступного тижня очікується чергове надходження вакцини. Розширюється коло категорій громадян, які за бажанням можуть отримати щеплення. Тепер вакцинуватимуть людей старше 60 років та пацієнтів з групи ризику незалежно від віку (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба) – за їхньою згодою.

У зв’язку із загостренням ситуації комісія вирішила посилити карантинні вимоги. Начальник Сокирянського управління ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Іван Лисий на прикладі Сокирянської ОТГ рекомендував припинити роботу усіх об’єктів (включно з ринком), крім продовольчих магазинів, магазинів з продажу насіння і засобів захисту рослин.

Міський голова Наталя Цимбалюк та більшість присутніх на засіданні членів комісії висловили думку щодо недоцільності закриття продовольчого ринку, адже таким чином утворюються черги в супермаркетах, що ніяк не сприяє боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції.

Обговоривши та зваживши отриману інформацію, члени комісії ухвалили рішення щодо посилення контролю за дотриманням карантинних вимог на міському продовольчому ринку. Роботу сектору з продажу непродовольчих товарів – заборонити. Також під забороною робота об’єктів торгівлі з продажу промислових товарів. Виключенням може бути нагальна потреба (аварійна чи надзвичайна ситуація), в якій продаж можна здійснювати за адресною доставкою. Продовольчі магазини і супермаркети зобов’язані працювати в режимі жорсткого карантину (із застосуванням засобів індивідуального захисту та дотримання дистанції). В такому ж режимі працюють аптеки та ветеринарні аптеки, магазини з продажу насіння і засобів захисту рослин.

Разом з тим влада міста, медики, працівники служб переконливо просять мешканців Новодністровської ТГ дотримуватись карантинних обмежень. Частіше мити руки, правильно носити захисні маски, рукавички, застосовувати дезінфікуючі засоби, дотримуватися дистанції. Саме ці прості правила допоможуть вберегтися від небезпечної хвороби, яка важко піддається лікуванню.