Дорога громадо!

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю та душі українців. В грудні 2016 Генеральна асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу. У цей день ми вшановуємо ліквідаторів за їх сміливість та відвагу, передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію, схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться в історії українського народу.

З того дня минає 35 років, але час не гоїть чорнобильських ран, не стирає з пам’яті важкі і героїчні події. Найстрашніша техногенна катастрофа. Тисячі загублених доль. Жорстокий урок для наступних поколінь. Ця подія розділила історію світу на «до» і «після». Вибух на Чорнобильській АЕС став точкою неповернення для багатьох: тих, хто віддав своє здоров’я ліквідації її наслідків, тих, хто змушений був залишати родинні гнізда і шукати прихистку в інших регіонах, тих, хто і досі відчуває на собі вплив «мирного атома».

Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу – нагадування про відповідальність держави, народу, кожної людини за те, щоб світ був благополучним і безпечним. Це також наш обов’язок перед героями і жертвами Чорнобиля. Хай залишиться в минулому і ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир і безпеку.

Наталя Цимбалюк, міський голова Новодністровської ТГ