Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!


З настанням пожежонебезпечного періоду почастішали випадки загорання сухої трави. Як свідчить статистика пожеж, навесні поточного року такі загорання спалахують через необережне поводження людей з вогнем або навмисні дії стихійних паліїв.

26 квітня співробітники Сокирянського районного сектору черговий раз провели профілактичні бесіди з населенням щодо попередження виникнення загорань сухої рослинності та попередили їх про адміністративну відповідальність.

Нагадаємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насаджень та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 до 6120грн) і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 до 21420грн.).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6120 до 12140грн) і на посадових осіб від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 21420 до 30600грн.)

Рятувальники Сокирянського РС УДСНС України у Чернівецькій області закликають мешканців району дотримуватися правил пожежної безпеки, бути пильними, не кидати недопалки та сірники в суху траву та очерет, не розводити багаття у місцях відпочинку, лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах пляжів, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки.

Якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь, негайно телефонуйте за номером «101»!

Начальник Сокирянського РС УДСНС України у Чернівецькій області, підполковник служби ЦЗ Сергій Селезньов