Відзначили День захисту дітей

1 червня у нашому місті у різних місцях відбулися різні заходи, присвячені Дню захисту дітей. Найбільше уваги було приділено юним новодністровцям, що перебувають на обліку служби у справах дітей міської ради.
Для своїх наймолодших підопічних працівники служби організували веселу поїздку до Ломачинецького лісництва. Там для них провели пізнавальну екскурсію, під час якої діти мали змогу не просто подивитися на звірів, які мешкають у зоопарку лісництва, а й погодувати та погладити їх. По приїзді у приміщенні зали засідань Новодністровської міської ради діток чекали частування піцою та розважальні ігри.
А до офіційного привітання малечі службою у справах дітей було запрошено 46 юних гостей. Це діти із числа сиріт, позбавлених батьківського піклування та діти, сім’ї яких опинилися в складних життєвих обставинах. До цього дня працівники служби підготувалися дуже ретельно: визначили побажання кожного підопічного щодо подаруночка до свята, придбали жадані сувеніри, надули іменні повітряні кульки та покликали дітей. Міський голова Наталя Цимбалюк привітала юних новодністровців зі святом. Запевнила, що кожен з них зможе втілити свою мрію, якщо дуже цього захоче, і побажала всім бути щасливими і веселими. Особливо в День захисту дітей, коли дорослі приділяють їм особливу увагу.
Окремо Наталя Олександрівна подякувала членам виконавчого комітету міської ради, які профінансували придбання персональних подаруночків дітям, що перебувають на обліку служби. Завершенням офіційної частини цього заходу було ласування морозивом від підприємця, члена виконкому Миколи Юрчака.
Загальноміське свято із запальними танцями, мультяшними героями, фото сесіями, атракціонами і неодмінними ласощами відбулося на центральній пішохідній вулиці, яку ми звикли називати «Бродвей». Родзинкою цього заходу була тематична локація спецтранспорту швидкого реагування. Спеціалістами служби у справах дітей було організовано демонстрацію роботи поліції, пожежно-рятувальної частини та екстреної медичної допомоги. Величезна кількість маленьких новодністровців із цікавістю приміряли спецодяг, сідали за кермо спецтранспорту, знайомились із пожежно-технічним і поліцейським обладнанням, облаштуванням карети екстреної медицини. Працівники служб розповідали допитливій малечі про призначення інвентарю та механізмів, про трудові будні та особливості роботи. Особливе захоплення у дітвори викликала можливість випускати потужний струмінь води із пожежного ствола.
В «Чарівну країну дитинства» уже традиційно вели 1 червня своїх вихованців керівники гуртків Новодністровського будинку дитячої творчості. Про це повідомляє заступник директора закладу Світлана Долинна. Ведучі свята Софійка Пендрик та Іринка Королькевич, допомагала їм Олена Володимирівна Трофанюк, яка цього разу виконувала роль журналістки. Діти веселилися, гралися, танцювали, а концертні номери усім присутнім дарували: ансамбль зразкового художнього колективу вокального гуртка «Промінь», Олександра Госик, Поліна Пастушок, Соломія Синявська, Адель Ковальчук та Іван Давиденко (керівник Чайка О.В.); молодша група танцювального гуртка «Сузір’я» (керівник Скутельник О.А.); Олексій Шевчук та Дар’я Грек (керівник Левандюк Н.А.); Єгор Марполь, Станіслав Томашевський, Єфрем Сухий та Володимир Сухий (керівник Долинна С.Г.).
З нагоди свята в НБДТ завітали гості: Людмила Пастушок начальник відділу гуманітарної політики та Ольга Петращук депутат міської ради, спеціаліст відділу гуманітарної політики. З вітальним словом виступила Наталія Глушко директор НБДТ і разом із Світланою Долинною вручили численні грамоти й дипломи вихованцям гуртків – переможцям міських, обласних, Всеукраїнських та міжнародних виставок, конкурсів, фестивалів.
«Що треба для повного щастя дитині?
Свобода і мир та ранкова роса,
А ще небеса, мирні, сині,
І неповторна безмежна краса.
А ще треба радість і сонце в зеніті,
Здоров’я і сила, багато тепла.
Ще тато і мама – найкращі у світі
І пісня чарівна, щоб завжди була.»