Рубрика “Штрихи тижня”


Завершення минулого тижня ознаменувалося радісними для дітвори подіями – закінченням навчального року і початком канікул та урочистостями «останнього дзвоника». Більше тисячі школярів у вересні знову сядуть за парти. А 69 випускників назавжди попрощалися зі своєю альма-матер. Натомість учнівська когорта поповниться 98-ма першокласниками, батьки яких уже подали заяви до навчального закладу.


Поточний тиждень уже традиційно розпочався з апаратної наради за участю керівників відділів, управлінь, комунальних підприємств під головуванням міського голови. Як завжди, нарада розпочалася з повідомлення головного лікаря про епідемічну ситуацію в місті. Із 36 проведених експрес-тестів лише 2 виявились позитивними, але процес вакцинації не припиняється. На нараді обговорено ряд актуальних питань, видано низку доручень. Найбільше уваги приділено благоустрою міста.


У рамках налагодження співпраці у боротьбі з covid-19 Румунія надає Україні гуманітарну допомогу на загальну суму 1 мільйон 244 тисячі євро. Перша партія вантажу прибула до Чернівців 28 травня. Того ж дня новодністровські медики отримали частину вантажу. Це предмети захисту для лікарів та всього медичного персоналу 1200 хірургічних масок, 100 респіраторів та 40 літрів дезінфікуючого засобу. Це резерв на випадок спалаху захворюваності на ковід-19.


У понеділок 31 травня відбулося засідання організаційного комітету з відзначення Дня міста. Святкувати його будемо 10 – 11 липня. Розглянувши пропозиції і зваживши можливості, члени оргкомітету прийшли до рішення, що офіційні урочистості відбудуться на міському стадіоні. Визначено також ряд інших локацій, де пройдуть розважальні, культурні, спортивні заходи.


Відділом інвестицій і особисто інспектором з благоустрою проводиться робота з роз’яснення щодо утримання земельних ділянок, які перебувають у власності та в оренді суб’єктів господарювання. Підприємцям нагадують про необхідність систематично прибирати прилеглі до комерційних об’єктів території, викошувати траву та встановлювати елементи благоустрою. А ще – слідкувати, щоб транспорт постачальників товарів не паркувався на газонах.


Управління праці та соціального захисту населення інформує, що в рамках виконання державної програми можливість оздоровитись отримали два учасники бойових дій із числа учасників АТО (курорти в Немирові та Очакові), одна дитина з інвалідністю (реабілітаційна установа м.Хмельницький), одна обдарована дитина (дитячий оздоровчий табір «Артек»). Ще один учасник АТО проходить профадаптацію і отримує бажану професію.


У п’ятницю 4 червня відбулася позачергова 12-та сесія Новодністровської міської ради, участь у якій взяли 18 депутатів. Сесією прийнято рішення із п’ятьох запланованих порядком денним питань. Також міський голова Наталя Цимбалюк довела до депутатів інформацію про укладення договору про фінансування ПрАТ «Укргідроенерго» об’єктів інфраструктури м.Новодністровськ та Сокирянського району.


Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради в комунальному закладі дошкільної освіти «Радість» запрацювали чотири чергові (на літній період) групи. Їх відвідуватимуть діти, батьки яких працевлаштовані і не мають можливості забезпечити для своїх малюків належний догляд. Відповідно до запитів на дану послугу, послугами садочків влітку буде охоплено 90 маленьких новодністровців. З 16 липня їх прийматиме ЗДО «Ромашка».


Вівторок 1 червня виявився гамірним і веселим: у Новодністровську, як і у всій Україні, відзначали День захисту дітей в різних місцях і різними заходами. Святкування відбулося у навчальних закладах та в дитячому відділенні центру соціальних послуг; традиційно в загальноміську програму увійшла «Чарівна країна дитинства» від будинку дитячої творчості та заходи, організовані і проведені службою у справах дітей міської ради.


Участь новодністровського «Тіраса» в Чемпіонаті Чернівецької області (ІІ ліга) пожвавило не лише футбольний бомонд міста, а й усе спортивне товариство. Суботні матчі, що проводяться в Новодністровську в рамках чемпіонату, перетворюються на загальноміські святкування. Минулої суботи ФК «Тірас» зіграв у нічию з ФК «Грозинці». Наступний матч у нашому місті відбудеться 12 червня – з ФК «Клішківці ТГ».


3 червня відбулось перше засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад України. Конгрес є консультативно-дорадчим органом при Президенті України, він створений на заміну Раді розвитку громад та територій і покликаний сформувати нову модель держави на основі громад. Участь у першому засіданні Палати регіональних влад взяли голови обласних центрів, міських та сільських громад, народні обранці, міністри і голови обласних та районних держадміністрацій. Новодністровська міська рада вийшла на он-лайн зв’язок із Конгресом з приміщення Дністровської РДА, куди були запрошені голови всіх громад району. 


Городенківська територіальна громада запросила до співпраці в рамках міжмуніципального співробітництва для розвитку придністровських територій 24 громади, серед яких і Новодністровська ТГ. В ході онлайн-конференції, яка відбулася 2 червня, вирішено спільно реалізовувати проєкт з розвитку туризму «Дністровський каньйон». Сесією Новодністровської міської ради уже погоджено Меморандум про співпрацю громад, який може сприяти участі громад у проєктах міжнародної технічної підтримки.


4 червня відбулася координаційна нарада за участю представників Новодністровської міської ради та Сокирянського РТЦК. В ході наради розглянуто питання якісної підготовки до проведення навчальних зборів, своєчасного проходження резервістами та військовозобов’язаними військово-лікарських комісій і доставки учасників навчальних зборів до збірного пункту. Навчальні збори з резервістами ОР-1 та ОР-2 заплановано на липень 2021 року.


Національний парк «Хотинський» спільно із Новодністровською міською радою продовжує роботи із облагородження прибережної смуги Дністра, що входить у межі міста. Вздовж річки планується облаштувати три локації для відпочинку, де будуть розташовані альтанки, мангали, лавочки, вбиральні, передбачено місця для паркування автотранспорту. Велику допомогу надають спонсори. До прикладу, ТОВ «Мехтрансбуд» відряджає на ці роботи великовантажний транспорт для перевезення сипучих матеріалів.