27 липня 2014 року загинув наш земляк Ілля Василаш

27 липня минуло сім років з дня, коли в бою під Луганськом загинув розвідник батальйону «Айдар» Ілля Василаш.
Уродженець с. Горбівці, Глибоцького району, у 80-і роки минулого століття він жив у Новодністровську і працював на будівництві ГЕС. Тут же проживає його сім’я.
У грудні 2013-го Ілля Євгенович разом із десятками тисяч українців вийшов на столичний Майдан, щоб відстоювати правду і право. Звідти з іншими добровольцями поїхав на схід. Досвідчений боєць, в минулому «афганець», він був одним із перших на зайнятих під Металістом висотах, не боявся заходити в тил ворога, вчив молодих, опікувався слабшими, за що отримав псевдо «Дід».
Протягом доби 27 липня 2014 підрозділи його батальйону брали участь у трьох різних операціях під Луганськом – Лутугине, Успенка та Георгіївка. В кожній із груп були втрати. Василаш Ілля загинув під Лутугиним. Не дожив до свого 55-річчя лише 5 днів.
Похований у рідному селі на Глибоччині. В Новодністровську на стіні Буковинського ліцею-інтернату з посиленою військово-спортивною підготовкою встановлено меморіальну дошку.
За мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни Василаш Ілля Євгенович посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (14.03.2015р.) та нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту».
Вічна пам’ять Герою!